Український державний центр національно-патріотичного виховання, краєзнавства і туризму учнівської молоді

Лаптєв Ігор Кузьмич

  Лаптєв Ігор Кузьмич  
 

(1948 р. - 2007 р.)

 
     
  Laptev  
     
 

Завзята, віддана туризму людина, педагог, тренер родився в місті Чернівці у родині інтелігенції. З 1955 по 1966 роки навчався в загальній школі №5. Саме в шкільні роки зародилась така любов й непереборна цікавість до гір та подорожей. Спочатку це були краєзнавчі екскурсії з класом, згодом вже самостійні походи по Українських Карпатах з однокурсниками. У 1966 вступив до математичного факультету Чернівецького державного університету, де став ініціатором створення університетського туристського клубу «Буковинець», який згодом і очолив. Протягом всього студентського життя Ігор Кузьміч здійснив багато спортивних походів і вже тоді для себе визначив головні пріоритети в житті, бо без гір не бачив майбутнього.

 

З 1971 року почалась педагогічна робота вчителя математики Червоногвардійської восьмирічної школи Радянського району в Кримській області.

 

З квітня 1972 року по травень 1973 року Ігор Кузьмич проходив службу в лавах радянської армії. З 1973 по 1975 рр. вчителював у вечірній школі робітничої молоді №1 м. Чернівці. Згодом перейшов працювати  викладачем вищої математики до Чернівецького технікуму залізничного транспорту. Своїм студентам «привив» любов до туризму і згодом створив команду технікуму, саме з неї розпочав свою тренерську роботу.

 

З 1989 року перевівся до обласного центру туризму на посаду керівника гуртків. У 1990 році перейшов до підприємства «Агат», де займав посаду заступника директора, та з 1994 аж по 2007 роки знову працював в Чернівецькому обласному центрі туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді на посаді методиста.

 

Віддаючи всі свої знання, вміння, серце і душу у молоде покоління з 2000 року Ігор Кузьмич  започаткував традицію проведення змагань в закритих приміщеннях.

 

Згодом написав методичні рекомендації щодо проведення такого виду змагань за системою естафета зв'язок і у 2005 році став переможцем Всеукраїнського конкурсу на кращий методичний матеріал.

 

Крім того, Лаптєв активно займався тренерською діяльністю. Під його «тренерством» близько 15 спортсменів своїми успіхами та перемогами у багатьох Всеукраїнських та обласних змаганнях здобули розряд кандидатів у майстри спорту з пішохідного туризму.

 

Надзвичайно багато зробив Ігор Кузьмич для визнання буковинського туризму. Він неодноразовий член Головних суддівських колегій Чемпіонатів та Кубків України та СРСР, за його плечима участь у одинадцяти походах ІV-V категорій складності, серед яких .

 

1976р. – гірський похід IV категорії складності Центральним Кавказом;

 

1977р. – пішохідний похід V категорії складності Чукотка;

 

1980р. – комбінований похід V категорії складності по Буордахському високогір’ї, масив хребта Черский;

 

1982р. – пішохідний похід V категорії складності по Баргузинському хребту Північне Забайкалля;

 

1987р. – пішохідний похід IV категорії складності Тянь-Шань.

 

Він був надзвичайно талановитою людиною не тільки в туризмі. Він писав прекрасні вірші. В творах він описував красу побачених країв, український народ, своє туристське життя, багато віршів він присвятив рідним, друзям та небайдужим для нього людям.

 
     
 

Поезія Лаптєва І. К.  Лаптєва І. К.

 

Меню

Free Joomla! template by L.THEME