Notice: Trying to get property of non-object in /home/ukrjunt1/domains/ukrjuntur.org.ua/public_html/plugins/content/socialbuttons/socialbuttons.php on line 61
  Лаптєв Ігор Кузьмич  
 

(1948 р. - 2007 р.)

 
     
  Laptev  
     
 

Завзята, віддана туризму людина, педагог, тренер родився в місті Чернівці у родині інтелігенції. З 1955 по 1966 роки навчався в загальній школі №5. Саме в шкільні роки зародилась така любов й непереборна цікавість до гір та подорожей. Спочатку це були краєзнавчі екскурсії з класом, згодом вже самостійні походи по Українських Карпатах з однокурсниками. У 1966 вступив до математичного факультету Чернівецького державного університету, де став ініціатором створення університетського туристського клубу «Буковинець», який згодом і очолив. Протягом всього студентського життя Ігор Кузьміч здійснив багато спортивних походів і вже тоді для себе визначив головні пріоритети в житті, бо без гір не бачив майбутнього.

 

З 1971 року почалась педагогічна робота вчителя математики Червоногвардійської восьмирічної школи Радянського району в Кримській області.

 

З квітня 1972 року по травень 1973 року Ігор Кузьмич проходив службу в лавах радянської армії. З 1973 по 1975 рр. вчителював у вечірній школі робітничої молоді №1 м. Чернівці. Згодом перейшов працювати  викладачем вищої математики до Чернівецького технікуму залізничного транспорту. Своїм студентам «привив» любов до туризму і згодом створив команду технікуму, саме з неї розпочав свою тренерську роботу.

 

З 1989 року перевівся до обласного центру туризму на посаду керівника гуртків. У 1990 році перейшов до підприємства «Агат», де займав посаду заступника директора, та з 1994 аж по 2007 роки знову працював в Чернівецькому обласному центрі туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді на посаді методиста.

 

Віддаючи всі свої знання, вміння, серце і душу у молоде покоління з 2000 року Ігор Кузьмич  започаткував традицію проведення змагань в закритих приміщеннях.

 

Згодом написав методичні рекомендації щодо проведення такого виду змагань за системою естафета зв'язок і у 2005 році став переможцем Всеукраїнського конкурсу на кращий методичний матеріал.

 

Крім того, Лаптєв активно займався тренерською діяльністю. Під його «тренерством» близько 15 спортсменів своїми успіхами та перемогами у багатьох Всеукраїнських та обласних змаганнях здобули розряд кандидатів у майстри спорту з пішохідного туризму.

 

Надзвичайно багато зробив Ігор Кузьмич для визнання буковинського туризму. Він неодноразовий член Головних суддівських колегій Чемпіонатів та Кубків України та СРСР, за його плечима участь у одинадцяти походах ІV-V категорій складності, серед яких .

 

1976р. – гірський похід IV категорії складності Центральним Кавказом;

 

1977р. – пішохідний похід V категорії складності Чукотка;

 

1980р. – комбінований похід V категорії складності по Буордахському високогір’ї, масив хребта Черский;

 

1982р. – пішохідний похід V категорії складності по Баргузинському хребту Північне Забайкалля;

 

1987р. – пішохідний похід IV категорії складності Тянь-Шань.

 

Він був надзвичайно талановитою людиною не тільки в туризмі. Він писав прекрасні вірші. В творах він описував красу побачених країв, український народ, своє туристське життя, багато віршів він присвятив рідним, друзям та небайдужим для нього людям.

 
     
 

Поезія Лаптєва І. К.  Лаптєва І. К.