Notice: Trying to get property of non-object in /home/ukrjunt1/domains/ukrjuntur.org.ua/public_html/plugins/content/socialbuttons/socialbuttons.php on line 61

З ініціативи Українського державного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді Міністерства освіти і науки України 31 жовтня 2014 року в Національному Педагогічному Університеті імені М.П. Драгоманова відбулася ІІІ Всеукраїнська науково-практична конференція «Лицарські ідеї Тараса Шевченка і козацька педагогіка в системі виховання в учнівської і студентської молоді українського патріотизму».

 

На пленарному засіданні конференції виступили Андрущенко Віктор Петрович, ректор НПУ імені М. П. Драгоманова, доктор філософських наук, професор, дійсний член НАПН України, член-кореспондент НАН України,

Руденко Юрій Дмитрович, доктор педагогічних наук, професор кафедри теорії та історії педагогіки НПУ імені М. П. Драгоманова, академік АН ВО України, Савченко Наталія Володимирівна, директор Українського державного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді Міністерства освіти і науки України.

IMG 4663

Серед учасників конференції – методисти центрів туризму і краєзнавства, керівники гуртків патріотичного виховання, викладачі вищих і середніх загальноосвітніх закладів, керівники громадських організацій з м. Києва, Вінницької, Харківської, Херсонської, Хмельницької, Миколаївської, Рівненської, Чернігівської областей.

Згідно програми конференції проведено роботу двох секцій: Ідеї Тараса Шевченка, традиції та духовні цінності Українського козацтва в системі виховання в учнівської і студентської молоді українського патріотизму; Шляхи і засоби практичної реалізації ідей та цінностей козацької педагогіки в процесі виховання в дітей і молоді українського патріотизму, готовності захищати рідну Батьківщину.

IMG 4617

Учасники конференції обговорювали проблемні питання за напрямами: теоретико-методологічні засади виховання в учнівської і студентської молоді українського патріотизму; подвижницьке життя, волелюбні та націєтворчі ідеї Тараса Шевченка як найвищі духовні орієнтири в патріотичному вихованні підростаючих поколінь; історична місія Українського козацтва в розвитку демократичних засад життя, Збройних Сил України, національної системи освіти і виховання; практична реалізація ідей, методики козацької педагогіки як могутнього засобу формування в учнів і студентів українського патріотизму, готовності захищати національні інтереси та цінності української держави; українські виховні ідеали князя-патріота, козака-лицаря, січового стрільця, вояка УПА як втілення лицарських якостей рідного народу; виховання учнівської і студентської молоді на сучасних козацько-лицарських традиціях; спільна робота органів державної влади, педагогів навчальних закладів, науковців, громадських організацій проблем виховання в учнівської і студентської молоді українського патріотизму та підготовки її до захисту незалежної України.

Учасникам конференції надано методичну літературу з проблем козацької педагогіки, громадянського та патріотичного виховання дітей та молоді.

IMG 4611

В ході конференції відбулося продуктивне спілкування, обмін досвідом роботи з патріотичного виховання учнівської та студентської молоді і плідна дискусія щодо сучасного стану та перспектив втілення ідей козацької педагогіки у процесі навчально-виховної роботи позашкільних та загальноосвітніх навчальних закладів.

IMG 4693

До Ухвали конференції були внесені пропозиції щодо привернення уваги в суспільстві до важливості патріотичного виховання громадян різного віку, сприяння патріотичному вихованню дітей та молоді на прикладах подвигів старших поколінь

 11

 12