2 – 5 листопада 2016 року у м. Рахів Закарпатської області було проведено Кубок України серед юнаків з пішохідного туризму – відкритий Чемпіонат Закарпатської області серед юнаків з пішохідного туризму „Осінні старти – 2016”.

До участі у кубку зголосилось 11 команд, правда погодні умови внесли певні корективи у плани і до самих змагань приступили тільки 7 команд з різних куточків України. До гірського Рахова прибули команди з Донецької, Івано-Франківської, Волинської та Полтавської областей. Закарпатську область на Кубку України представляла збірна команда гуртківців Закарпатського центру туризму, краєзнавства, екскурсій і спорту учнівської молоді та команда Хустської районної станції юних туристів.

2 листопада у фойє Рахівської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2 було проведено урочисте відкриття Кубку України серед юнаків з пішохідного туризму „Осінні старти – 2016”. На урочистості завітали Голова Рахівської районної ради Дан Василь Іванович, директор Рахівської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2 Обрізків Наталія Василівна, які звернулись з вітальними словами до учасників змагань.

За програмою, 2 листопада мали відбутись змагання на дистанції „Смуга перешкод (командні змагання)” та рясний осінній дощ не дав такої змоги. Представниками команд та Головною суддівською колегією було прийнято рішення внести зміни у програму Кубку України і провести змагання тільки на двох дистанціях – дистанції „Смуга перешкод (командні змагання)” та дистанції „Крос-похід”.

Отож, 3 листопада о 10.00 розпочались змагання між командами на дистанції „Смуга перешкод”. Потрібно відмітити, що дистанція 4 класу складності була розміщена на доволі складному рельєфі, що змушувало спортсменів бути дуже уважними та чітко планувати і виконувати свої дії. Уже під кінець дня, після фінішу усіх команд, були підведені підсумки змагань. Переможцем на цій дистанції стала команда з Івано-Франківської області, друге місце посіли спортсмени з Донецька, а третє – з Полтави. За результатами змагань на дистанції „Смуга перешкод (командні змагання)” сім учасників Кубку України виконали норматив на спортивне звання „Кандидат у майстри спорту України” зі спортивного туризму.

4 листопада 2016 року команди змагались на довгій дистанції „Крос похід”. Довжина дистанції 4 класу складності становила 7800 м, а набір висоти – 500 м. Команди, рухаючись лінійним маршрутом, нанесеним на карту, повинні були навести шість технічних етапів. Час роботи однієї команди на дистанції становив 3 години 50 хвилин. Після фінішу, обробивши протоколи суддів з етапів, головний секретар змагань оголосив результати. Переможцем на цій складній дистанції стала команда з Волинської області, друге місце дісталось команді з Донецької області, а третє – команді з Полтавської області. На цій дистанції також, окремими спортсменами, були виконані нормативи на присвоєння спортивного звання „Кандидат у майстри спорту України” та першого розряду зі спортивного туризму.

5 листопада на урочистій лінійці було підведено підсумки змагань на Кубку України серед юнаків з пішохідного туризму „Осінні старти – 2016” та нагороджено переможців і призерів. Так, у загальнокомандному заліку перше місце виборола команда Донецької області, призерами стали команди Волинської та Полтавської областей, що посіли відповідно друге та третє місце.

Усі спортсмени, переможці та призери змагань, були нагороджені Дипломами Українського державного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді та пам’ятними медалями, а команди – кубками.

Задоволені та радісні учасники змагань роз’їхались по свої домівках. Але ще довго їхні серця та душі буде зігрівати пам’ять про спортивну звитягу, спілкування з новими та старими друзями, прекрасні гірські краєвиди рахівщини.