Перші дні проведення III (Всеукраїнського) етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Джура» -  «Джура 2015: Гетьманська Україна»

15 серпня 2015 року с.Таранське

Цей день був повністю присвячений туристичним змаганням, а саме «Смузі перешкод», «Спортивному орієнтуванню», «Стрільбі з пневматичної зброї».

Закінчився день «Етнодискотекою», яку підготувала та провела бунчужна служба.

16 серпня 2015 року с. Таранське

Після сніданку учасники гри «Джура» згорнули свій наметовий табір та виїхали у с. Шаповалівку, яке розташоване в центральній частині  Конотопського району Сумської області. Під час переїзду відбулась зупинка у місті Конотопі з метою відвідування Конотопського музею авіації.

Це  унікальний авіаційний музей просто неба, створений у 2008 році на базі  міського краєзнавчого музею імені О.М. Лазаревського. У музейній експозиції представлені 6 радянських гелікоптерів, розроблених ДКБ ім. М.Л.Міля: легкий багатоцільовий вертоліт Мі - 1Т, Мі – 2, середній багатоцільовий Мі – 8Т, транспортно-бойові Мі – 24А і Мі – 24В та повітряний пункт управління Мі – 22 та навчально-бойовий літак Л – 39.

Наступною зупинкою був пам’ятник-композиція за козацькими мотивами з розрубаним козацькими шаблями ворожим щитом. Ця композиція встановлена на в’їзді у с. Шаповалівка на місці Конотопської битви (1659 рік). Учасників гри ІІІ етапу зустрічали та вітали представники районної, міської та сільської влади. Також учасників вітали художні самодіяльні колективи Конотопського району.

Після завершення урочистої частини всі учасники вишикувались за військовим оркестром та тримаючи у руках великий державний прапор України, розміром  8Х16 метрів, вирушили вулицями с. Шаповалівка до музею Конотопської битви,  який знаходиться у місцевому будинку культури. Після покладання квітів до пам’ятника гетьману Івану Виговському джури ознайомилися з козацьким історичним минулим села.

Приємною несподіванкою для всіх учасників були гарно облаштовані козацькі курені, в яких місцеві жителі гостинно пригощали юних джур, а також проведено історичний квест, який підготували працівники сфери освіти Конотопського району.

Подякувавши гостинним господарям колона з учасниками гри вирушила до Роменського району в с. Пустовійтівка, яка відома своїм історико-меморіальним комплексом «Батьківщина кошового отамана Петра Калнишевського.

Традиційно день закінчився ватрою «В колі друзів».