III (Всеукраїнська) військово-патріотична дитячо-юнацька гра "Джура"
17 серпня 2015 року, с.Пустовійтівка
Після сніданку учасники ІІІ етапу гри відвідали державний історико-культурний заповідник «Посулля». Розпочали з музею Петра Калнишевського, який був створений у 2007 році в Сумській області. Джури дізнались, що створення цього заповідника було ініційовано з метою збереження, розвитку й популяризації пам’яток історичного району Посулля, що охоплює території сучасних Роменського та Надригайлівського районів, а також дізнались, що ці землі пов’язані з іменем останнього кошового отамана Запорізької Січі Петра Калнишевського.
В залах музею учасники оглянули багато матеріалів, що розповідають про історію Калнишевського краю, життєвий шлях самого отамана. Окремий розділ експозиції присвячений вшануванню його пам’яті, але інтерес викликав відображений інтер’єр соловецької тюремної камери, у якій понад 25 років страждав нескорений отаман, та копія кам’яного надгробку з його соловецької могили.
Далі учасники ІІІ етапу мали унікальну можливість побачити пам’ятку архітектури дерев’яну Свято – Троїцьку церкву, яку вперше збудовано 1773 року коштом уродженця села Петром Івановичем Калнишевським та відбудовану в 2006 році. 
Потім джури продовжили свою екскурсію біля етнографічного майданчика з шестикрилим вітряком, характерний для Посулля ХІХ століття, та побачили криницю з журавлем. 
Після оглядин історичних пам’яток, розміщених у центрі села, джури вирушили до пам’ятника Петру Калнишевському, який встановлено у 1991 році з нагоди 300-річчя від дня народження кошового отамана, як домінанта майбутнього меморіалу. Півколом вишикувалися рої навколо пам’ятника славному отаманові. Під пам’ятником сидів лірник Тріус Олександр Олексійович, братчик Київського кобзарного цеху. Бандурист Роменської козацької сотні порадував гостей виконанням своїх пісень. Розпочалося дійство з української народної пісні «Ой на горі, ой на могилі», яка була записана ще у 18 столітті. Саме Олександр Олексійович відродив цю пісню, яка звучить тепер як стара козацька пісня у супроводі ліри. Під час виконання пісні «Чайка», лірник грав на кобзі. 
Привітати учасників ІІІ етапу гри приїхало керівництво Роменського району, а саме голова Роменської районної державної адміністрації Валерій Олександрович Білоха, голова Роменської районної ради Віктор Якович Береваруха, від українського козацтва був присутній генерал-отаман Української козацької Ради старійшин, отаман Роменського ройового козацького товариства Георгій Федорович Загородній. У дійстві приймали участь і діти з Роменської загальноосвітньої школи. Молодші хлопчики тримали козацькі хоругви, а учениця школи Сірак Катерина прочитала вірш Павла Білоуса «Останній кошовий». Учасники гри «Джура» поклали квіти до підніжжя пам’ятника Петру Калнишевському. За давньою козацькою традицією кожна Козацька Рада закінчується пострілом із гармати. І на нашому зібранні пролунав гарматний вистріл зі справжньої козацької гармати.
 

 IMAG0486

 

IMAG0487

 

IMAG0489

 

 

IMAG0497

 

IMAG0498

 

IMAG0514

 

IMAG0528

 

IMAG0536

 

IMAG0537