Всеукраїнський семінар-практикум заступників директорів обласних та Київського міського центрів туризму і краєзнавства учнівської молоді «Удосконалення форм і засобів туристсько-краєзнавчої роботи у контексті патріотичного виховання дітей та молоді»

 

На виконання заходів щодо реалізації Концепції національно- патріотичного виховання дітей і молоді з 20 по 22 жовтня ц. р. Українським державним центром туризму і краєзнавства учнівської молоді (директор Н.В. Савченко) та Сумським обласним центром позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю (директор Л.В. Тихенко) був проведений Всеукраїнський семінар-практикум заступників директорів обласних та Київського міського центрів туризму і краєзнавства учнівської молоді «Удосконалення форм і засобів туристсько-краєзнавчої роботи у контексті патріотичного виховання дітей і молоді» (далі – семінар). Семінар відбувся за підтримки та сприяння Міністерства освіти і науки України та Департаменту освіти і науки Сумської обласної держадміністрації (директор Департаменту О.І. Попова).    

Основними питаннями для розгляду були наступні:

«Співпраця вищого та позашкільного навчальних закладів щодо залучення учнівської та студентської молоді до краєзнавчої та пошуково-дослідницької діяльності»;

«Організаційно-педагогічні умови формування системи національно-патріотичного виховання в навчальних закладах області»;

«Туристсько-краєзнавча робота навчальних закладів – важлива складова змісту позашкільної освіти»;

«Особливості формування регіонального позашкільного освітньо-виховного простору»;

«Організація методичного забезпечення навчально-виховного процесу у позашкільному навчальному закладі»;

«Форми та засоби популяризації туристсько-краєзнавчої роботи».

   Зазначені питання розглядались також і під час роботи на базі Української Академії банківської справи (відп. Тихенко С.В.), Сумського міського палацу дітей та юнацтва (директор С.В. Маковецький), Тростянецького палацу дітей та юнацтва (директор А.С. Деревянченко).

   Учасники семінару взяли участь у практикумі «Екскурсія як засіб краєзнавчо-просвітницької роботи з учнями та батьками» за темами: «Суми – місто трьох століть», «Вулицями старого міста», «Тростянець – перлина Сумщини». Учасники семінару взяли участь у церемонії заходах з підведення підсумків та нагородження переможців обласного освітнього проекту «Рідна Сумщина», а також, в обласному зльоті пошукових загонів «Пам’ятати. Відродити. Зберегти».

Учасниками зазначеного заходу було відзначено високий організаційно-методичний рівень проведення семінару.