Проведено регіональний семінар-практикум з питань патріотичного виховання

У м. Ужгород 16-17 березня 2016 р. відбувся регіональний семінар з національно-патріотичного виховання дітей і молоді та з питань організації в області (районі, місті) Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»).

Семінар організували та провели відділ позашкільної освіти, виховної роботи та захисту прав дитини Департаменту професійно-технічної освіти Міністерства освіти і науки України (головний спеціаліст відділу, керівник громадського Головного штабу гри «Джура», голова Ради козацьких отаманів України та ГО «Молодіжний Клуб Джура» Анатолій Грива), Український державний центр туризму і краєзнавства учнівської молоді (директор Наталія Савченко, заступник директора Денис Бондарчук, завідуючий відділом організаційно-масової роботи Центру національно-патріотичного виховання дітей та молоді Олег Бондарчук), Департамент освіти і науки Закарпатської обласної державної адміністрації (директор Ганна Сопкова), Закарпатський інститут післядипломної педагогічної освіти (директор Тетяна Палько), Закарпатський центр туризму, краєзнавства, екскурсій і спорту учнівської молоді (директор Володимир Чепа), МБУ «Центр Національного Відродження» (директор, радник Міністра освіти і науки України Тарас Рондзістий).

В роботі семінару взяли участь методисти відділів освіти, молоді та спорту районних державних адміністрацій, методисти районних методкабінетів, голови методичних об’єднань вчителів, керівники та методисти районних станцій юних туристів, заступники директорів загальноосвітніх навчальних закладів з виховної роботи, педагоги-організатори, викладачі предметів «Захист вітчизни», фізичної культури, української мови, зарубіжної літератури, історії, музичного мистецтва, керівники гуртків патріотичного виховання.

До участі у роботі семінару-практикуму були запрошені також науковці та представники громадських організацій. Серед них кандидат історичних наук Делеган Михайло Васильович, голова Правління Закарпатської обласної організації Національної спілки краєзнавців України, доктор історичних наук Офіцинський Роман Андрійович, професор кафедри суспільно-гуманітарної та етико-естетичної освіти Закарпатського ІППО, Дзембас Олександр Васильович, голова ГО «Невицький замок».

Упродовж двох днів тривав обмін досвідом та інформацією, ідеями та пропозиціями про стимулювання та покращення роботи з національно- патріотичного виховання учнівської молоді у Закарпатській області.     Учасники семінару заслухали виступи про організацію національно-патріотичного виховання на Закарпатті: сучасний стан та перспективи, про роботу Закарпатського центру туризму, краєзнавства, екскурсій і спорту учнівської молоді з національно-патріотичного виховання в Закарпатській області; по організації національно-патріотичного виховання в межах окремих навчальних закладів; по діяльності громадських організацій у співпраці із Закарпатським обласним центром туризму, краєзнавства, екскурсій і спорту щодо виховання майбутніх патріотів; по першочерговим завданням з виконання Заходів Концепції національно-патріотичного виховання дітей та молоді” (наказ МОН України від 16.06.2015 № 641), про впровадження Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри „Сокіл” („Джура”) у навчальних закладах України у 2015-2016 навчальному році як системи патріотичного виховання та організації дитячого самоврядування у навчальному закладі.

На підсумковому засіданні за круглим столом було сформульовано пропозиції та вироблено напрямки роботи по реалізації «Концепції національно-патріотичного виховання дітей та молоді у Закарпатській області».

 

Foto1

 

Foto2