25-26 березня 2016 року в Черкаській області буде проводитись Всеукраїнська історико-краєзнавча конференція учнівської молоді „Державотворчі процеси в Україні: через віки у ХХІ століття” (далі – конференція). Проводять конференцію Український державний центр туризму і краєзнавства учнівської молоді, Черкаський обласний центр туризму, краєзнавства і екскурсій учнівської молоді Черкаської обласної ради за підтримки управління освіти і науки Черкаської облдержадміністрації та Національної спілки краєзнавців України.

До участі в конференції запрошені вихованці (гуртківці) позашкільних  навчальних закладів туристсько-краєзнавчого напряму, учні загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів, які займаються краєзнавчо-дослідницькою  діяльністю. Станом на 10 березня участь у конференції підтвердили 14 делегацій від 12 областей України: Дніпропетровської, Донецької, Київської, Закарпатської, Запорізької, Миколаївської, Полтавської, Рівненської, Сумської, Харківської, Хмельницької та Черкаської областей.

До участі у конференції також запрошені делегації навчальних закладів міст та районів Черкаської області.

Програмою конференції передбачене пленарне засідання, робота секцій за участю науковців-істориків, зустрічі учасників з краєзнавцями, відвідання музеїв та історико-культурних об’єктів Черкащини.

На конференції планується робота наступних секцій:

  1. Державотворчі процеси на території сучасної України від найдавніших часів до наших днів. Особливості боротьби українців проти поневолення і національно-визвольні рухи.
  2. Історичні постаті в процесі державотворення на українських землях, їх роль і місце у боротьбі за звільнення народу від гніту та зовнішніх посягань, внесок у формування основ державності.
  3. Культура як духовна складова пошуку шляхів самоідентифікації українського народу, становлення та розвитку державності на українських землях: зміст, форми та засоби духовної і матеріальної культури.

За підсумками участі у конференції передбачається вручення Дипломів учасників та відзначення авторів кращих краєзнавчо-дослідницьких робіт.