17 квітня 2016 року у Центральному  таборі туристського активу учнів  України Українського державного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді, що знаходиться в с. Осій Іршавського району Закарпатської області, розпочав роботу семінар з підготовки суддів з видів конкурсів та змагань, організаторів роботи таборової старшини та впорядників гри «Сокіл» («Джура»). На семінар зібралися педагоги та представники громадських організацій, що впроваджують   гру в навчальних закладах України.

Проведення такого семінару має за мету підготовку організаторів гри «Джура» та ідейно-духовний вишкіл відповідальних за національно-патріотичне виховання у системі освіти. Адже, успішно підібрані кадри та  об’єднання їх у спільноту однодумців є визначальним у досягненні поставленої мети та отриманні відповідних результатів.

Із вступною доповіддю «Шляхи оптимізації національно-патріотичного виховання дітей та молоді в контексті забезпечення формування національної свідомості та історичної пам’яті українського народу» виступив Олег Бондарчук, завідувач організаційно-масового відділу Центру національно-патріотичного виховання дітей та молоді Українського державного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді.

Продовжився семінар тренінгом «Калинова родина», де учасники заходу мали змогу відчути себе у ролі учня, вчителя, методиста, директора, міністра, президента та провели дискусію між цими „посадовими особами”. Кожен мав змогу висловили своє бачення патріотизму та його значення для нього, представитись та познайомитись з колегами.

Крім того, для учасників семінару була проведена презентація системи роботи  Центрального  табору туристського активу учнів  України.