На волині відбувся Чемпіонат зі спортивного орієнтування

 

         Близько 250 кращих спортсменів-орієнтувальників - збірні команди школярів із 17 територій області, а також 2 команди з Рівного та Дубно взяли участь 21-23 квітня 2016 року у Відкритому Чемпіонаті Волині зі спортивного орієнтування, організованому обласним Центром туризму, спорту та екскурсій, за сприяння управління освіти і науки облдержадміністрації, відділу освіти Камінь-Каширської райдержадміністрації.

1

 

2

 

         На урочистому відкритті спортсменів та тренерів привітали представники влади району, які зазначили, що орієнтування і туризм мають велике значення у вихованні молоді, це ефективний засіб всебічного і гармонійного розвитку, формування здорового способу життя,  крім того, діти мають можливість подорожувати і вивчати рідний край, вдосконалювати свою майстерність.

Як повідомив директор обласного Центру туризму, спорту та екскурсій Леонід Толстіхін:  -  Цього року у Чемпіонаті Волині вперше взяли участь команди із сусідньої Рівненської області, також планували приїхати і спортсмени з Білорусі, тому у майбутньому будемо розширювати географію проведення нашого Чемпіонату і доведемо його до статусу Міжнародного. Цей вид спорту дуже масовий і добре розвинутий в області. Діти з великим задоволенням займаються і беруть участь у різних змаганнях.

 

3

 

6

 

         Відразу після урочистостей спортсмени розпочали 3-денну боротьбу за першість в особисто-командних змаганнях у 4 вікових групах на спринтерській та довгій дистанціях, а також в естафеті. До змагань спеціалістами обласного центру туризму було підготовлено три нові спортивні карти. Цікаві та насичені дистанції, сплановані організаторами змагань, вимагали від учасників проявити всі свої вміння та навички з орієнтування на місцевості, набуті під час занять та тренувань у туристсько-спортивних гуртках.  Електронна система відмітки, яка уже декілька років успішно використовується організаторами на змаганнях такого рівня,  і є обов’язковим елементом європейських та національних чемпіонатів, має широкі можливості у плануванні дистанцій високого рівня, а також дозволяє учасникам відразу побачити свій результат та рейтинг у групі.

 

4

 

5

 

7

 

         Спринтерські дистанції першого дня проходили на території місцевого парку та навчально-виховного комплексу №2. Довгі дистанції другого дня - від 3 км в молодших групах та 6 км в старших  учасники долали у лісовому масиві ур.Боровичок. І завершальним етапом була естафета, яка відбувалась поблизу озера Озюрко.

Впродовж всіх днів трійка команд-лідерів була незмінною. Тож у загальному заліку переможцями Чемпіонату зі спортивного орієнтування стала черговий раз команда м.Луцька, друге місце вибороли господарі змагань - спортсмени Камінь-Каширського району і третє місце здобули юні орієнтувальники Старовижівського району.  Також хороші результати в своїх групах показали спортсмени Маневицького, Рожищенського, Луцького районів та міста Рівного. Переможці та призери змагань в особистому заліку були нагороджені дипломами Волинського обласного центру туризму, спорту та екскурсій та медалями, а команди – переможці в загальному заліку отримали грамоти управління освіти, науки та молоді Волинської облдержадміністрації і кубки.

Ольга Яцюк,

Зав. відділом інформації ЦТСЕ