На Волині відбувся Чемпіонат Європи та міжнародні змагання зі спортивного туризму

 

         1-4 жовтня на Волині вперше відбувся Чемпіонат Європи та Міжнародні змагання зі спортивного туризму. Захід організований Міжнародною Федерацією спортивного туризму, Федерацією спортивного туризму України, Українським державним центром туризму і краєзнавства та Волинським обласним Центром туризму, спорту та екскурсій.

         У змаганнях взяли участь 20 команд дітей та дорослих з більшості областей України та 5 команд з Республіки Білорусь. На урочистому відкритті спортсменів привітав віце-президент Міжнародної Федерації спортивного туризму, директор обласного Центру туризму, спорту та екскурсій, головний суддя змагань Леонід Толстіхін, який зазначив, що саме Волинь є ініціатором даного заходу.                   

   - «Проведення Міжнародних змагань зі спортивного туризму на території нашої області бере початок ще з 1981 року. У різні роки сюди приїжджали кращі спортсмени Литви, Латвії, Білорусі, Росії, Молдови, Словакії і багато команд з різних регіонів України. На жаль, в останні роки із-за подій в в нашій країні географія команд-учасниць звузилась. Проте, ми намагаємось створити всі умови аби найсильніші спортсмени могли показати свою майстерність».

         Заступник директора Українського державного Центру туризму і краєзнавства Олександр Наровлянський зауважив, що вперше в історії України на Волині відбуваються змагання зі спортивного туризму не просто в ранзі Міжнародних, а як Чемпіонат Європи. - «Сюди приїхали дуже досвідчені спортсмени - Чемпіони України та Білорусі, Майстри спорту, які змагатимуться в різних групах - серед юніорів та дорослих».

         Змагання проходили на спортивному полігоні дитячої турбази обласного Центру туризму «табір Сонячний» у селі Гаразджа Луцького району.

            Впродовж трьох днів спортсмени вели напружену боротьбу за першість в особистому та командному заліку на дистанціях з техніки пішохідного туризму:  короткій «Смузі перешкод» та довгій - 8-ми кілометровий «Комбінований туристський маршрут», дистанція якого проходила у лісовому масиві між двома турбазами «табір Сонячний» і «Юний турист» і включала в себе як подолання технічних етапів, так і орієнтування на місцевості.  Оскільки тут виступали спортсмени досить високого рівня, результат учасників розділяли секунди. На дистанціях спортсмени демонстрували відмінну спортивно-технічну майстерність - за лічені хвилини піднімались та спускались крутопохилими та вертикальними переправами, долали наведені навісні переправи, уміло використовуючи спеціальне туристське спорядження.

         Найкращі результати в особистому заліку показали серед дорослих -  Катерина Левченко та Павло Носков (Миколаївська область), Тетяна Коваленок, Андрій Марковський та Віталій Федькович (Вітебська область, Білорусь), Світлана Бебешко (Запорізька область). У трійці лідерів серед юніорів відзначились: Ліза Ярмантович та Артем Таланюк з Гродно (Білорусь), Єлизавета Лелікова (Херсонська область), Олексій Міропольцев (Миколаївська область), Олег Шамедько (м.Київ) та  волинська спортсменка Софія Варинюк.

         Як зазначили учасники змагань дистанції були досить динамічні і швидкісні, було де показати свою майстерність, побачити можливості різних спортсменів, їх технічну і тактичну вправність у подоланні дистанцій.

         За підсумками трьох дистанцій переможцями Чемпіонату Європи та Міжнародних змагань зі спортивного туризму серед дорослих стала команда Білорусі (Вітебськ), друге і третє місця посіли спортсмени України – Миколаївської та Запорізької областей, а серед юніорів перемогу здобули українські команди – Херсонської та Миколаївської областей і замкнули трійку лідерів спортсмени з Білорусі (Гродно). У заліку Міжнародних змагань серед юніорів І місце посіла команда Миколаївської області, ІІ і ІІІ місця - за спортсменами Херсонської області.

         Переможці та призери в різних видах та у загальному заліку були  нагороджені грамотами та дипломами Міжнародної Федерації спортивного туризму, Федерації спортивного туризму України, Українського державного центру туризму і краєзнавства та Волинського обласного Центру туризму, спорту та екскурсій, кубками та медалями.

 

_78

 

S2500053

S2500097

 

 

S2530027