23 лютого 2017 року на Волині в обласному Центрі туризму, спорту та екскурсій відбувся регіональний семінар-практикум з питань національно-патріотичного виховання.

У роботі семінару взяли участь член ради з питань національної єдності при Президентові України, директор Центру Національного Відродження Тарас Рондзістий, директор Українського державного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді Сергій Неділько, завідувач відділу Центру національно-патріотичного виховання дітей та молоді при Українському державному центрі туризму і краєзнавства Олег Бондарчук, представники управління освіти, науки та молоді облдержадміністрації, Інституту національної пам'яті у Волинській області, Волинського військового комісаріату, обласного товариства сприяння обороні України, Козацького Стрілецького Братства, вчителі загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів області, відповідальні за роботу з національно-патріотичного виховання, представники громадських національно-патріотичних організацій.
Основні питання, які розглядались на семінарі – це сучасний стан національно-патріотичного виховання на Волині, яке є невід'ємною складовою навчально-виховного процесу в навчальних закладах області та проведення Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»).
Сьогодні, враховуючи суспільно-політичне становище України, все більшої актуальності набуває національно-патріотичне виховання молоді, формування культурних та соціальних цінностей, активної громадянської позиції, - підкреслювали у своїх виступах заступник начальника управління освіти, науки та молоді облдержадміністрації Олександр Ткачук та директор Українського державного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді Сергій Неділько.
Презентуючи стан справ з національно-патріотичного виховання на Волині та роботу Волинського Центру туризму, спорту та екскурсій зокрема, директор установи Леонід Толстіхін зазначив, що Центр здійснює координацію інформаційно-методичної та організаційно-масової роботи з військово-патріотичного напрямку серед навчальних закладів Волині. Проведення дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») є важливим елементом у виховання дітей та молоді, завдяки якому у цікавій спортивно-ігровій формі відбувається відродження національних традицій, почуття відповідальності, обов'язку, патріотизму, вони сприяють духовному та фізичному розвитку. Це хороша школа підготовки дітей, майбутніх захисників вітчизни, - підсумував Леонід Толстіхін.
Приклади такої роботи учасники семінару могли побачити під час перегляду фільму. Багато організаційної роботи та методичних напрацювань в цьому напрямку підготовлено спеціалістами Волинського Центру туризму, які надають необхідну допомогу навчальним закладам області, підготовці збірних команд на Всеукраїнські змагання.
Волинь має вагомі здобутки, могутній потенціал кадрів та хороші традиції в організації та проведенні різноманітних заходів з військово-патріотичного виховання молоді. Учасники семінару познайомились з досвідом роботи національно-патріотичного виховання на прикладі районної ланки, зокрема Камінь-Каширської станції юних туристів, школи І-ІІІ ступенів с.Гірка Полонка Луцького району та обласного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою.
Перед учасниками семінару виступили і представники громадських організацій, які ділились прикладами своєї роботи.
Крім того, учасники семінару мали змогу познайомитись із виставкою «Народна війна», взяли участь у заняттях-практикумах, які проводили представники Волинського Козацького Стрілецького Братства на чолі з його отаманом Володимиром Перчуком.
У підсумку семінару відбувся обмін думками та пропозиціями щодо покращення роботи, співпраці між освітянськими установами та громадськими організаціями.S2780153S2780145

S2780126

S2780295