«Душу Богові, життя Україні, честь собі!»

Саме під таким гаслом 17-20 травня  2017р.  відбувся І етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово - патріотичної гри "СОКІЛ" ("Джура") в лісовому масиві с.Зарічани Житомирського району. В грі взяли участь 26 роїв навчальних закладів району. Рій «Нащадки козаків» Озерненської гімназії став переможцем і представлятиме честь Житомирського району на обласному етапі.

Районний етап гри був побудований з 9 складових, які  передбачали випробування духу і загартованості, сили і розуму, взаємоповаги до співучасників та колективної єдності у команді, дисциплінованості, не тільки для учнів, але й для керівників. Серед випробувань був етап  під назвою «Добре діло». Він висвітлював участь команд-роїв у волонтерській роботі і відповідав ідейним принципам козацького лицарства: «Служити Богові», а отже, виконувати свій громадянський обов’язок – бути милосердним для нужденних і слабких, а також допомагати тим, хто захищає Батьківщину -  збройним силам України. І це є посильним внеском учнів в нелегкий час військових конфліктів та підкреслює ідею «Служити Батьківщині»  коли країна потребує захисту. Зберегти та шанувати пам’ять загиблих героїв, виховувати нащадків на зразкових прикладах мужності - це почесний обов’язок  юних патріотів. «Служити ближньому!»  - бути душевно відкритим на будь-яку потребу знедолених та хворих, навіть забуваючи про себе. Поставити їх біль та переживання на перше місце!

Найскладнішим, а одночасно важливим та цікавим був етап «Стежина розвідника», яка складалась із 10 випробувань, що розміщувались на лісовій ділянці довжиною 7 км., які самостійно повинні були знайти юні розвідники, маючи тільки  план місцевості. Саме «Стежина розвідника» за методикою квесту була розроблена колективом ДЮВПК «Сатурн» на чолі з керівником Єпіфанцевим Ігорем Володимировичем. Цей елемент гри, як варіативна частина, підкреслив її складність і важливість, який досить тривалий час, саме у такому форматі не застосовувався у змаганнях військово-патріотичного, спортивно-туристичного напряму.

Учасників та переможців змагань привітали заступник голови райдержадміністрації Микола Козарчук, депутати районної ради фракції Всеукраїнської Чорнобильської Народної Партії "За добробут та соціальний захист народу" Василь Стах і Василь Козел, виконуючий обов’язки начальника районного відділу освіти Петро Золотаренко, голова комісії громадської ради при Житомирський РДА Юрій Бовсунівський, сільський голова Станишівської ОТГ Юрій Матвійчук та Глибочицький сільський голова Сергій Сокальський,.

У загальному заліку третіми призерами виявилися юні козаки з Новогуйвинської гімназії , друге місце посіла команда Березівської ЗОШ І-ІІІ ступенів. А переможцем та володарем перехідного Кубка від народного депутата України Віктора Развадовського і цьогоріч виявилася джури Озерненської гімназії.

Любов Мельник педагог-організатор Озерененської гімназії

СНИМОКСНИМОК2