23-26 листопада 2017 року у м. Святогірськ на базі обласного дитячо-молодіжного санаторно-оздоровчого комплексу «Перлина Донеччина» відбулася ювілейна  Х Всеукраїнська історико-краєзнавча конференція учнівської та студентської молоді з міжнародною участю «Південно-Східна Україна: зі стародавності у ХХІ століття».

Організаторами Х Всеукраїнської історико-краєзнавчої конференції учнівської та студентської молоді з міжнародною участю «Південно-Східна Україна: зі стародавності у ХХІ століття» виступив Департамент освіти і науки Донецької облдержадміністрації, Донецький обласний центр туризму та краєзнавства учнівської молоді за підтримки Українського державного центру туризму та краєзнавства учнівської молоді.

На конференцію було надіслано 165 учнівських та студентських робіт за шістьма тематичними напрямами, які були надруковані у двотомному виданні  – Збірнику краєзнавчих дослідницьких робіт (Т.1 – 87 робіт, Т.2 – 78 робіт).

Учасники конференції  представили дев’ять областей України – Дніпропетровську, Донецьку, Запорізьку, Луганську, Полтавську, Сумську, Харківську, Чернігівську, серед них також були дослідники з Білорусії, Грузії, Германії та Швейцарії.

Конференція працювала у форматі шести секцій:

1) Південно-Східна Україна з найдавніших часів до кінця ХІХ ст.

2) Історія Південно-Східної України у ХХ – на початку ХХІ ст.

3) Етнологія та етнографія Південно-Східної України

4) Релігійні та культурно-освітні процеси регіону

5) Географічні та геологічні особливості Південно-Східної України

6) Археологія Південно-Східної України

На конференцію прибуло 67 учасників та 47 керівників робіт з семи областей України та молоді науковці з Базельського університету (Швейцарія). За результатами роботи секцій були визначені найкращі доповіді:

Секція №1 – Салабай Марія, м. Добропілля (Донецька обл.). Керівник – Неговорова Тетяна Миколаївна, учитель історії НВК №4 м. Добропілля

Секція №2 – Вещунова Марія, м. Сєвєродонецьк (Луганська обл.). Керівник – Москаленко Олена Юріївна, учитель історії ЗОШ № 6 м.  Сєвєродонецьк

Секція №3  – Дерев’янко Андрій, с. Торське Лиманської міської ради (Донецька обл.). Керівник – Єсіпова Валентина Іванівна, учитель української мови та літератури Торського НВК Лиманської міської ради

Секція №4 – Пустовойтов Данило, м. Добропілля (Донецька обл.). Керівник – Петренко Олександр Миколайович, учитель історії НВК №7 м. Добропілля

Секція №5  – Пітюренко Нікіта, м. Запоріжжя. Керівник – Янущенко Дмитро Вікторович, керівник туристських групп (експедицій) КЗ «Центр туризму» ЗОР

Секція №6 – Гулідов Матвій, м. Бахмут (Донецька обл.). Керівник – Чухлєбова Олена Анатоліївна, учитель історії НВК № 11 м. Бахмут

Програма конференції включала не тільки пленарні засідання і роботу в секціях, але низку культурних заходів. Для її учасників Донецьким обласним центром туризму та краєзнавства були організовані екскурсії в Святогірську Лавру за підтримкою НПП «Святі гори». Крім того,  керівниками гуртків ОЦТК проведені майстер-класи «Українська лялька-мотанка» та «Археологічні студії», присвячені розвідкам на території Криму й Донецької області.  Години вечірнього дозвілля в «Перлині Донеччини» були заповнені показом художнього фільму та дискотекою.

A81_1324_00014.jpgA80_7899.jpgA80_7835.JPGA81_1667_00006.jpgA81_1619.JPGA81_1619 (1).JPGA81_1608.jpgA81_1557.JPG