Український державний центр національно-патріотичного виховання, краєзнавства і туризму учнівської молоді

104

Обласна відкрита конференція учнівської молоді «Українська революція: 100 років надії і боротьби» у м. Запоріжжя

 

Гарними весняними днями 10-11 квітня у м. Запоріжжі відбулася Обласна відкрита конференція учнівської молоді «Українська революція: 100 років надії і боротьби». Тематика конференції присвячена дослідженню подій, фактів, наслідків та здобутків Української революції, подвигів учасників Євромайдану та бойових дій на сході України. Захід проводився комунальним закладом «Запорізький обласний центр туризму і краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді» Запорізької обласної ради у співпраці з комунальним закладом «Запорізький обласний краєзнавчий музей» Запорізької обласної ради та Національним історико-культурним заповідником «Хортиця».

Конференція відбувалася два дні. 10 квітня – у приміщенні Запорізького обласного краєзнавчого музею. І не випадково було обрано саме це історичне місце – будівля колишньої Олександрівської земської управи (1913 – 1915 рр.). У період Української Народної Республіки тут була Українська повітова рада в Олександрівську, у стінах якої відбувалися значущі для краю події, її відвідували такі постаті як Нестор Махно. Це, звичайно, вплинуло на атмосферу заходу і створило урочистий святковий настрій.

Перед початком Конференції були організовані екскурсії вулицями історичної частини Запоріжжя, під час якої були висвітлені події доби Української революції 1917-1921 рр. та Запорізьким обласним краєзнавчим музеєм, де учасників познайомили з історією Запорізького краю.

На урочистому відкритті заходу з вітальним словом виступили: Заступник директора Департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації – начальник управління Департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації Захарчук В.М.; директор комунального закладу «Запорізький обласний центр туризму і краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді» Запорізької обласної ради Романчук О.П., директор комунального закладу «Запорізький обласний краєзнавчий музей» Запорізької обласної ради к.і.н., Мордовськой М.М.; завідувач відділом історії Національного заповідника «Хортиця», к.і.н., Мірущенко О.П. та директор Запорізького науково-дослідного центру «Спадщина», к.і.н. Щур Ю.І.

На Конференцію завітали представники з різних районів та міст Запорізької області, а також делегація з міста Миколаєва.

На урочистому закритті виступив голова журі Конференції – заступник директора Запорізького обласного краєзнавчого музею, д.і.н., професор Шаповалов Г.І. Він звернувся до юних краєзнавців з побажаннями успіхів у своїх подальших дослідженнях і необхідності проведення подібних заходів, які надають можливість учням здобути досвід публічних виступів та апробації своїх наукових досліджень.

Регламентом Конференції передбачалося визначення кращих доповідей за 3 секціями: «Українська революція: 100 років надії і боротьби», «Усна історія Майдану», «Усна історія бойових дій на сході України». Переможці отримали подарунки, а всі учасники конференції - збірки тез та дипломи учасників.

По закінченню першого дня роботи Конференції, учасники розмістилися на турбазі «Дніпрянка» КЗ «Центр туризму» ЗОР, де продовжили спілкування на вечері знайомств.

Наступного дня для учасників Конференції була організована цікава пізнавальна програма на о. Хортиця. Під час якої було відвідано історико-культурний комплекс «Запорозька Січ», меморіально-туристичний комплекс «Зорова Могила», меморіально-туристичний комплекс «Протовче» та Хортицькі плавні, що є залишками Великого Лугу. Після екскурсій на о. Хортиця учасники конференції завітали до КЗ «Центр туризму» ЗОР і познайомилися з Музеєм історії дитячого туризму і краєзнавства Запорізької області.

Сподіваємося, що конференція «Українська революція: 100 років надії і боротьби» на Запорізькій землі збиратиме все більше й більше гостей з різних регіонів України і наступного року вже буде Всеукраїнською.

Обласні центри патріотичного виховання, краєзнавства, туризму та станції юних туристів

Партнери

Ми тут

 

 

12314

Меню

Free Joomla! template by L.THEME