Український державний центр національно-патріотичного виховання, краєзнавства і туризму учнівської молоді

Шенцов Валерій Іванович

  Шенцов Валерій Іванович  
 

(17.08.1945 – 03.11.2012)

 
     
  Shencov  
     
 

Валерій Іванович Шенцов народився 17 серпня 1945 року в Хмельницькій області в сім’ї ветеранів Великої Вітчизняної війни. Потім батьки переїхали в м.Монастириськ. Закінчив Монастириську СШ, згодом навчався в Тернопільському педінституті на фізико-математичному факультеті. Під час навчання користувався великим авторитетом, був головою студентського містечка.

Після закінчення інституту за направленням поїхав працювати в Монастириську СШ. У школі подружився з ветераном педагогічної праці Петром Михайловичем Савчиком, який починав у школі туристський рух. Він зацікавив Валерія Івановича туристською роботою. Разом вони організовували перші районні змагання зі спортивного орієнтування, туристської техніки, вводили в практику роботи з дітьми тренування, нестандартні форми роботи в польових умовах. З’явились і перші перемоги. Команда Монастириська під керівництвом Валерія Івановича чотири рази представляла Тернопільську область на Всеукраїнських змаганнях.

У 1985 - 1986 рр. разом з В. О. Радзієвським, Р. Р. Гудимою, В. І. Чуловським був організатором походів вчителів Тернопільщини на Кавказ.На рахунку Валерія Івановича участь і керівництво походами І – ІІІ категорії складності Карпатами, Кавказом, Тянь-Шанем, суддівство обласних і Всеукраїнських змагань. Любов до туризму він прищепив і своїм дітям. Ніжно любив і оберігав свою сім’ю.

Валерій Іванович був веселим, чуйним, відкритим до спілкування, мав багато друзів, ніколи ні на кого не ображався. Любив природу, крім туризму активно займався полюванням. Любив створювати комфорт в похідних умовах, майструвати саморобне спорядження, шив рюкзаки, робив пристосування для кухні. Був справжньою «пересувною майстернею».

Несподівана смерть Валерія Івановича стала непоправною втратою для сім’ї, учнів, друзів, колег. Світла пам'ять про Валерія Івановича назавжди залишиться в наших серцях.

 

Меню

Free Joomla! template by L.THEME