Всеукраїнський семінар-практикум «Краєзнавча і музейна робота навчальних закладів як пріоритетні напрями патріотичного виховання дітей та молоді»

На виконання Плану семінарів-практикумів для педагогічних працівників позашкільних навчальних закладів на 2016 рік (наказ МОН України від 25.12.2015 № 1360) 4 - 5 жовтня ц.р. у Вінницькій області Українським державним центром туризму і краєзнавства учнівської молоді, Вінницьким обласним центром туризму, спорту, краєзнавства та екскурсій за підтримки Департаменту освіти і науки Вінницької облдержадміністрації було проведено Всеукраїнський семінар-практикум «Краєзнавча і музейна робота навчальних закладів як пріоритетні напрями патріотичного виховання дітей та молоді».

Програмою заходу передбачалося обговорення місця та ролі краєзнавчо-дослідницької та музейної роботи у формуванні системи виховних патріотичних впливів, ознайомлення з досвідом роботи позашкільних, загальноосвітніх і вищих навчальних закладів Вінниччини із зазначених питань.

До участі в семінарі були запрошені завідуючі відділами краєзнавства обласних та Київського міського центрів туризму і краєзнавства учнівської молоді, станцій юних туристів. Учасниками заходу стали представники 22 областей та міста Києва.

Відкрив семінар-практикум заступник директора Українського державного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді, член Правління Національної спілки краєзнавців України Омельченко Д. Г.

Учасників семінару привітав заступник директора Департаменту освіти і науки Вінницької облдержадміністрації, начальник управління професійної освіти, інноватики та науки Бачинський В. Г., проректор з науково-педагогічної та навчально-методичної роботи Академії безперервної освіти Іваниця Г.А. У пленарній частині роботи семінару за темою зазначеного заходу виступили Омельченко Д. Г. та директор Вінницького обласного центру туризму, спорту, краєзнавства та екскурсій Юхнович Л.М. З науковими повідомленнями щодо засад історичного та екологічного краєзнавства виступили директор Державного архіву, Почесний голова Вінницького історичного товариства, професор Легун Ю.В. та завідувач кафедри екології, природничих та математичних наук КВНЗ «Вінницька академія неперервної освіти», професор Мудрак О.В.

З метою вивчення досвіду співпраці позашкільного закладу з навчальними закладами різних рівнів з організації роботи музеїв учасники семінару відвідали музей Почесних громадян м. Вінниці державного навчального закладу «Вінницький центр професійно технічної освіти технологій та дизайну» та «Музейно-просвітницький центр «Світлиця» Вінницького державного педагогічного університету ім. М. Коцюбинського. Форми та засоби військово-патріотичного виховання розглядалися учасниками під час роботи в Історико-меморіальному комплексі пам’яті жертв нацизму.

Краєзнавчо - дослідницька діяльність учнівських та педагогічних колективів, роль та місце музею навчального закладу у національно-патріотичному вихованні дітей та молоді розглядалися на базі НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. № 2 – ліцей» Немирівської районної ради (директор Гудима Т.А.).

У роботі семінару взяв участь та розповів про роботу навчальних закладів району з патріотичного виховання учнів, співпрацю з Вінницьким обласним центром туризму, спорту, краєзнавства та екскурсій начальник відділу освіти Немирівської райдержадміністрації, учасник АТО Томенко О.О.

Завідуюча Зразкового музею Марка Вовчка вищезгаданого навчального закладу Братусь В.В. продемонструвала роботу музею як важливого середовища навчання та виховання учнів, проведення різноманітних заходів з місцевою громадою та батьками, в основу яких покладені приклади життя і діяльності велетів української духовності. Живе слово педагога та інноваційні педагогічні технології роблять спілкування у музеї цікавим і пізнавальним.

Історія Вінниччини у відомих і маловідомих подіях і фактах, в біографіях великих українців-державотворців, духовних і військових лідерів нації була продемонстрована керівником гуртків Вінницького обласного центру туризму, спорту, краєзнавства та екскурсій Ковалем О.І. Високий фаховий рівень краєзнавця-дослідника розкрив пам’ятки Подільського краю у комплексі краєзнавчо-наукових досліджень з історичного краєзнавства, зокрема цікавою була розповідь про Немирівське городище (Скіфські вали).

Логічним підсумком семінару-практикуму стало проведення круглого столу за темою заходу, де учасники поділились напрацьованим їхніми колективами за даним напрямом роботи, дали високу оцінку проведеному семінару та роботі за цією темою колективу Вінницького обласного центру туризму, спорту, краєзнавства та екскурсій.

c_350_250_16777215_00_images_novini_1.jpg

c_350_250_16777215_00_images_novini_2.jpg

c_350_250_16777215_00_images_novini_3.jpg

c_350_250_16777215_00_images_novini_4.jpg

c_350_250_16777215_00_images_novini_5.jpg

c_350_250_16777215_00_images_novini_6.jpg

c_350_250_16777215_00_images_novini_7.jpg

c_350_250_16777215_00_images_novini_8.jpg