Український державний центр національно-патріотичного виховання, краєзнавства і туризму учнівської молоді

Центральний табір туристського активу учнів України

Центральний табір туристського активу учнів України є структурним підрозділом Українського державного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України і, як оздоровчий заклад, засобами туризму, спорту, краєзнавства та екскурсій здійснює організацію змістовного дозвілля, відпочинку та оздоровлення дітей, підлітків та молоді, створює умови для задоволення їх інтересів і духовних запитів.

Знаходиться Центральний табір в с. Осій Іршавського району Закарпатської області. Поряд височать мальовничі гори, стрімко біжать донизу бурхливі річки, в ущелинах віддзеркалюють небо мінеральні джерела, а на полонинах духм’янить повітря гірське різнотрав’я .

Територія Центрального табору – близько 4 гектарів, значну її частину займає фруктовий сад.

Будівництво Центрального табору з частковою реконструкцією будівель колишньої школи розпочалося у 1988 році. На його території розміщені одно- та двоповерхові дерев’яні будиночки, під спальний корпус реконструйовано приміщення колишньої школи, також споруджено їдальню на 300 місць.

Центральний табір працює цілорічно. Влітку діти проживають дерев’яних будиночках літнього типу по 2 - 5 чол. у кімнаті, а також в стаціонарному корпусі по 4 - 5 чол. у кімнаті. Загальна кількість місць становить – 150 одиниць, з них у будиночках – 96, у корпусі -54.

У корпусі та на території Центрального табору знаходяться санітарні блоки (туалети, умивальники, душові з гарячою та холодною водою постійного постачання) .

Харчування – 4-разове у стаціонарній їдальні. Меню різноманітне, є можливість скуштувати традиційні блюда закарпатців.

До послуг відпочиваючих – відеозал, настільний теніс, більярд, спортивні майданчики для різних видів спорту, в т.ч. і комбінований багатопрофільний спортивний майданчик із штучним покриттям.

У Центральному таборі працює медпункт, персонал якого складають лікар та медсестра.

Туристи прибувають потягами до м. Мукачеве, а до Центрального табору доставляються автобусами.

Під час перебування дітей в Центральному таборі також проводяться:

  • екскурсії околицями с. Осій (історія, міфи, легенди, визначні місця та люди) та до районного краєзнавчого музею у м. Іршава;
  • одноденні тематичні екскурсії-походи територією регіонального ландшафтного заповідника „Зачарована Долина”: до урочища „Смерековий камінь” з його маленькою Швейцарією, до урочища „Гута”, де знаходиться унікальне джерело цілющої мінеральної води, до заказника „Чорне Багно”, на території якого юний мандрівник разом з друзями знайде більше 10-ти ендеміків Карпат, сходження на г. Бистра (висота-1002 м);
  • автобусні екскурсії: до м. Берегово з купанням в басейні термальних вод та відвіданням конезаводу ”Мустанг”; до оленячого заповідника „Горбок”, до єдиної діючої у Європі водяної кузні „Гамора” в с. Лисичево та музею місцевого лісництва, до мисливського замку Шернборнів у с. Довге та монастиря Серафима Саровського у с. Приборжавське, а також, до замку „Паланок” у м. Мукачеве.

Діти та молодь можуть стати учасниками краєзнавчих вікторин та художньо-мистецьких конкурсів, взяти участь у спортивних іграх та змагання.

На базі Центрального табору можуть проводитись всеукраїнські семінари-практикуми для педагогічних працівників та інших категорій слухачів.

Ми завжди раді новим друзям, які подорожують, досліджують рідний край, його історико-культурну спадщину та багату і різноманітну природу.

 

Центральний табір туристського активу учнів України

90131, Закарпатська область, Іршавський район,

с.Осій,вул. Українська,22

(03144) 223 – 06

Меню

Free Joomla! template by L.THEME