Український державний центр національно-патріотичного виховання, краєзнавства і туризму учнівської молоді

Історія міст та сіл України

ПОДОРОЖУЄМО УКРАЇНОЮ

(туристсько-краєзнавчі маршрути

Всеукраїнської історико-географічної експедиції учнівської молоді «Історія міст і сіл України»)

 

Українським державним центром туризму і краєзнавства учнівської молоді спільно з Національною спілкою краєзнавців України та Українським географічним товариством упродовж 10 років проводилась Всеукраїнська історико-географічна експедиція «Історія міст і сіл України».

Метою експедиції була активізація туристсько-краєзнавчої та пошуково-дослідницької діяльності навчальних закладів, підтримка учнів та педагогів у вивченні історії міст і сіл, збереженні та примноженні духовної та матеріальної культури рідного краю.

На ІІІ Всеукраїнський тур експедиції у 2006 – 2015 роках надійшло 1539 робіт, з них 842 нариси-описи, 697 – туристсько-краєзнавчих та екскурсійних маршрути. У своїх дослідженнях учасники розкривали процес пошуково-краєзнавчої роботи з вивчення історії, традицій, культури та природного довкілля рідного краю. Зібрані юними краєзнавцями матеріали доповнили експозиції та архіви освітянських музеїв, стали важливою складовою уроків історії, географії тощо, занять туристсько-краєзнавчих гуртків, заходів з патріотичного виховання.

Зважаючи на те, що мета і завдання експедиції в цілому досягнуті, а також враховуючи пропозиції організаторів та учасників експедиції на місцях, Міністерство освіти і науки України оголосило про завершення експедиції на Всеукраїнському рівні. Водночас окремі теми, які досліджувались в рамках зазначеної експедиції, мають своє продовження у Всеукраїнському конкурсі на кращу туристсько-краєзнавчу експедицію учнівської молоді з активним способом пересування «Мій рідний край» та у Всеукраїнській краєзнавчій експедиції учнівської молоді «Моя Батьківщина – Україна».

До збірника туристсько-краєзнавчих маршрутів включені розробки маршрутів, які стали переможцями ІІІ Всеукраїнського туру експедиції за напрямом «Туристсько-краєзнавчі та екскурсійні маршрути» в 2015 році. Вони стосуються опису природних ресурсів та унікальних ландшафтів регіонів України, демонструють результати пошукової діяльності юних краєзнавців щодо дослідження пам’яток історії рідного краю, розробки туристсько-краєзнавчих маршрутів та їх запровадження у навчальний процес позашкільних та загальноосвітніх навчальних закладів.

Вміщені у збірнику розробки туристсько-краєзнавчих маршрутів свідчать про високий рівень навчально-методичної та краєзнавчої роботи центрів туризму і краєзнавства, станцій юних туристів, інших позашкільних та загальноосвітніх навчальних закладів, демонструють ефективну роботу педагогів позашкільних та загальноосвітніх навчальних закладів щодо оволодіннями учнями вміннями і навиками краєзнавчої роботи з вивчення природних об’єктів, пам’яток історії та культури рідного краю.

Розробки можуть бути використані для організації роботи гуртків та експедиційних загонів відповідного профілю у позашкільних, середніх та професійно-технічних навчальних закладах, проведення екскурсій, подорожей, походів.

Файл для скачування

Фото-схеми маршрутів можна отримати електронною поштою

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Контактний телефон відділу краєзнавства та наукових досліджень учнів:

(044)238-06-67

Меню

Free Joomla! template by L.THEME