viber image

 

Всеукраїнська дитячо-юнацька військово-патріотична гра «Сокіл» («Джура») – це системна форма позакласної роботи з національно-патріотичного виховання учнівської молоді, один з найважливіших заходів реалізації  Стратегії національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016-2020 роки, затвердженої Указом Президента України від 13 жовтня 2015 року № 580/2015.

         З 2009 року гра «Сокіл» («Джура») проводиться Міністерством освіти і науки України, під безпосереднім організаційно-методичним керівництвом Українського державного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді та активній підтримці громадських організацій.

Метою Всеукраїнської гри «Сокіл» («Джура») є виховання юних патріотів України на засадах національної гідності, високої самосвідомості та активної громадської позиції, здорового способу життя як духовно багатої та фізично розвиненої особистості. Учасниками гри є джури – молоді юнаки та юначки, які йдуть шляхом українського Воїна-козака – здобувають знання, вміння, навички, щоб бути успішними у всьому.

Основою організації гри в навчальних закладах є козацьке самоврядування: добровільне об'єднання учасників для виконання завдань гри у рій (клас, гурток тощо), сотню (паралель класів), курінь (навчальний заклад).          «Сокіл» («Джура») – це  не просто гра, а загальноукраїнська система національно-патріотична виховання дітей та молоді у навчальних закладах, це постійна навчально-виховна робота протягом року, спільна робота учнів, педагогів, батьків, представників органів місцевого самоврядування та громадських організацій. Робота за програмою гри  «Сокіл» («Джура») розпочинається вже з початком навчального року та урочистих заходів 14 жовтня.

У кінці навчального року в навчальному закладі підбиваються підсумки та проводяться фінальні етапи.

Фінальні етапи гри «Сокіл» («Джура»):

-         І (районний, міський);

-         ІІ (обласний, Київський міський);

-         ІІІ (Всеукраїнський).

Проведення ювілейного ІІІ (Всеукраїнського) етапу гри влітку 2018 року заплановано на Київщині.

На юних джур очікують:

  • - змагання «Впоряд»,  «Рятівник», «Стрільба», «Лава на лаву», «Смуга перешкод»;
  • - вишколи «Квест» та «Теренова гра»;
  • - вікторина «Відун»;
  • - мистецький конкурс «Ватра»;
  • - знайомство з роботою козацьких і молодіжних патріотичних організацій;
  • - майстер-класи;
  • - рейди;
  • - краєзнавчі екскурсії та походи та ін.

За час спільної гри юнаки та юначки знайдуть нових друзів, пізнають радість традиції, чарівність ватри, спільної молитви, щирого побратимства, незабутньої миті перемоги.