Завершився ІІІ (Всеукраїнський) етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») – «Джура-2016: Хаджибейська Січ» (Протоколи)

         Організаційно-методичне забезпечення та проведення ІІІ (Всеукраїнського) етапу гри «Джура» було покладено на Український державний центр туризму і краєзнавства учнівської молоді, який затвердив Програму заходу, склад Організаційного комітету, склад Суддівської колегії. Із членів суддівської колегії та представників громадських організацій було обрано таборову старшину.

         За останні вісім років роботи у грі «Джура» сформовано ефективну систему національно-патріотичного виховання дітей та молоді. Організований протягом навчального року у рамках гри навчально-виховний процес може охоплювати усі вікові групи, дає можливість залучити до спільної роботи учнів, педагогів, батьків, представників влади, бізнесові структури, громадські організації. За підсумками навчального року проводяться фінальні етапи-таборування: шкільний, І (районний, міський), ІІ (обласний, Київський міський), ІІІ (Всеукраїнський).

         Учасниками ІІІ (Всеукраїнського) етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») – «Джура-2016: Хаджибейська Січ» стали 25 роїв-переможців ІІ (обласного та Київського міського) етапів. 200 учнів з усіх областей України та м. Києва показували свою творчу майстерність, винахідливість, ерудицію, фізичний гарт та військову вправність більш ніж у десяти видах вишкільних, обов’язкових та залікових видах змагань, конкурсів, вікторин, рольових та ділових іграх, гутірках, ватрах, концертах тощо.

         Учасники активно включались у дискусії на вишколах-гутірках «Гра «Джура»: особливості та очікування», «Хто такі українці. Українська державність. Внесок українців у світову історію», «Що означає бути патріотом?», «Громадянська активність та громадянське суспільство», «Інформаційна війна і інформаційна безпека», «Руській мір» як знаряддя гібридної війни», «Російська культурна пропаганда і українська альтернатива», «Як молодь може змінювати Україну, можливості для молоді», «Історія України: успіхи та досвід боротьби».

         На ватрі «У колі друзів», етнодискотеці «Ми єдині», святковому концерті «Свою Україну любіть», іменинному мюзиклі «Вітаємо іменинників!», конкурсі на кращу вітальну листівку «Квітни, моя Україно!», присвячену 25-й річниці Незалежності України, розкрився справжній мистецький і художній талант учасників гри.

         Військовий вишкіл у Військовій академії (м. Одеса), на військовому полігоні (Чаплинка), змагання на «Смузі перешкод», «Стрільба», «Рятівник», «Впоряд», «Теренова гра», «Туристсько-спортивне орієнтування» продемонстрували високу військово-прикладну підготовку учасників заходу, їх знання будови стрілецької зброї, вміння її застосовувати, практичні навички стрільби, в т.ч. із автомата АК-74, хорошу топографічну підготовку, вміння працювати з мапою, використовувати її для тактичних дій на місцевості.

         Фізична досконалість, заняття фізкультурою і спортом, здоровий спосіб життя – це повсякденні правила учасників заходу. Вранішня руханка з елементами бойових мистецтв, силові змагання «Лава на лаву», «Перетягування линви», інтелектуально-спортивна гра за методикою квестів «Пластун», екскурсії та походи показали, що в Україні зростає фізично здорове молоде покоління.

         Мистецький конкурс-ватра «Слава героям!» продемонстрував юначий запал, готовність повторити подвиги українських героїв, у будь-яку мить стати на захист свободи і незалежності України, істинний патріотизм усіх учасників ІІІ етапу гри.

         Комплексного заліку на заході не підбивалось, абсолютного переможця не визначали.

         Переможцям та призерам в окремих видах змагань, конкурсів, вікторин було вручено 21 Диплом Міністерства освіти і науки України, 21 кубок організаторів заходу, 9 Грамот Українського державного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді. Усі члени роїв-переможців та призерів нагороджені Дипломами Українського державного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді. Усі учасники ІІІ етапу відзначені Дипломами учасника ІІІ (Всеукраїнського) етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») – «Джура-2016: Хаджибейська Січ» та пам’ятними медалями.

         Свято закриття табірної зміни, нагородження учасників під час святкування Дня Прапору України та 25-ї річниці Незалежності України показало абсолютну згуртованість усіх учасників ІІІ (Всеукраїнського) етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») – «Джура-2016: Хаджибейська Січ» з усіх куточків України, що підтверджує: Україна – єдина, і всі ми – українці! 

 

DSCF0572

 

DSC_0888

 

DSC_1177

 

DSC_1309

 

DSC_1484

 

DSC_1692

 

DSC_2405

 

IMG_0227

 

IMG_5700_-_

 

_DSC_0564

 

IMG_7955