IMG 20170512 132539  12 травня 2017 року в Адміністрації Державної прикордонної служби України представники Міністерства освіти та науки України, Міністерства молоді та спорту, директор Українського державного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді провели робочу нараду, спрямовану на розвиток нового напряму Гри - "Джура-Прикордонник".
На Український державний центр туризму і краєзнавства учнівської молоді покладено організацію та проведення Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»).
      У рамках даної Гри, з метою набуття учасниками гри нових компетенцій для їхньої самореалізації та підготовки молоді до охорони державного кордону у складі державних органів і громадських формувань започатковується додатковий напрямок «Джура-Прикордонник».
     За напрямком «Джура-Прикордонник» проводиться робота в навчальних закладах прикордонних районів України. 
     На нараді було обговорено порядок підготовки до Всеукраїнського вишколу «Джура-Прикордонник» на базі Навчального центру підготовки молодших спеціалістів Державної прикордонної служби України імені генерал-майора Ігоря Момота, м. Оршанець Черкаської області.
     Держприкордонслужба завірила свою готовність всебічно сприяти розвиткові нового напрямку Гри, наданням своїх фахівців і матеріально-технічної бази в межах компетенції.
 
     За напрямком «Джура-Прикордонник» буде проводитися робота в навчальних закладах прикордонних районів (ОТГ) України спільно Міністерством молоді та спорту, Міністерством освіти і науки, Державною прикордонною службою та громадськими організаціями.
     Виховна методика формуватиметься на ціннісних орієнтирах та індикаторах ефективності, закладених у Стратегію національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2017-2020 роки, та на створенні умов для дієвого переживання вихованцями, українських суспільно-державницьких цінностей самобутності, соборності, волі і гідності Українського народу.