Український державний центр національно-патріотичного виховання, краєзнавства і туризму учнівської молоді

Ми тут

Всеукраїнський семінар-практикум – 2017

 

З 03 по 05 жовтня 2017 року на базі комунального закладу «Дніпропетровський дитячо-юнацький центр міжнародного співробітництва» Дніпропетровської обласної ради проведено Всеукраїнський семінар-практикум директорів районних та міських центрів туризму і краєзнавства учнівської молоді, станцій юних туристів за темою «Сучасні підходи до реалізації державних програм та проектів в позашкільних навчальних закладах відповідно до європейського вектору розвитку», в якому брали участь керівники позашкільних закладів освіти з  13 областей України: Закарпатської, Запорізької, Івано-Франківської, Київської, Луганської, Львівської, Одеської, Полтавської, Харківської, Хмельницької, Черкаської, Чернівецької та Дніпропетровської.

Організатори семінару-практикуму – Український державний центр туризму і краєзнавства учнівської молоді та Дніпропетровський дитячо-юнацький центр міжнародного співробітництва (далі – ДДЮЦМС) за сприяння департаменту освіти і науки Дніпропетровської облдержадміністрації.

 

За роки незалежності Дніпропетровська область вкотре обирається  для проведення всеукраїнських семінарів-практикумів для різних категорій педагогічних працівників закладів позашкільної освіти туристсько-краєзнавчого напряму (2001, 2006, 2011, 2015, 2016 роки). І це не випадково, адже ДДЮЦМС є лідером з питань реалізації державних програм щодо розвитку молодіжного туризму, європросвіти. Заклад є потужним координатором туристсько-краєзнавчого напряму позашкільної освіти в області та національно-патріотичного виховання дітей та молоді: під гаслом «З любов’ю до Батьківщини в Європейській спільноті» виховує справжніх патріотів України з активною громадянською позицією та національною свідомістю, а в 2011 році - здобув першу Державну премію України в галузі освіти за номінацією „Дошкільна і позашкільна освіта”.

Під час відкриття учасників семінару-практикуму вітали Охота Наталя Володимирівна, начальник відділу розвитку освітньої галузі управління з питань гуманітарної соціально-культурної сфери та освіти виконавчого апарату Дніпропетровської обласної ради, Демура Антон Льовович, заступник директора департаменту освіти і науки облдержадміністрації, Савченко Наталя Володимирівна, заступник директора Українського державного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді, заслужений працівник освіти  України.

Виступ директора ДДЮЦМС Гончар Нелі Григорівни, лауреата Державної премії України в галузі освіти,  за темою «Роль керівника позашкільного навчального закладу в визначенні стратегій розвитку закладу та його системи роботи»  був зосереджений на особистій відповідальності за колектив та програму розвитку закладу, підбір та розстановку кадрів, визначення  пріоритетів та удосконалення власного досвіду, мотивував учасників семінару до активної роботи.

Новий проект з розвитку геологічного туризму серед учнівської молоді Дніпропетровської області презентував Хоменко Юрій Тимофійович, кандидат геолого-мінералогічних наук, доцент, проректор з навчальної роботи Національного гірничого університету (НГУ), заслужений працівник освіти України. Проектом  в рамках угоди про співпрацю між ДДЮЦМС та НГУ передбачається протягом трьох років отримання учнями знання, уміння та практичних  навичок з геології та геологічного туризму, розроблення геологічних маршрутів, оформлених у вигляді кейсів для участі у конкурсах, участь у міжнародних та всеукраїнських походах, тренінгах, геошколах та профорієнтаційних заходах різних рівнів. Проект отримав позитивний відгук серед учасників семінару, викликав жвавий інтерес та бажання впроваджувати його в своєму регіоні.

Інноваційним досвідом роботи з туристсько-краєзнавчої діяльності, спортивного туризму в умовах відродження української державності поділились досвідчені фахівці ДДЮЦМС: Решетняк Людмила Миколаївна, керівник гуртка «Історичне краєзнавство», заслужений вчитель України; Горбонос-Андронова Олена Русланівна, методист, кандидат наук з фізичного виховання і спорту, Антипенко Ганна Сергіївна, методист, кандидат історичних наук.

Учасники семінару-практикуму ознайомились з досвідом роботи  закладів освіти міста Кривий Ріг з питань європросвіти, який представила Дудник-Титаренко Марина Юріївна,  головний спеціаліст управління освіти і науки виконкому Криворізької міської ради.

 Усіх учасників семінару-практикуму дуже зацікавив інноваційний захід «Жива бібліотека». Це було живе спілкування зі студентами з Анголи, Гвінеї, Китаю, Монголії та Польщі, які навчаються в Національному гірничому університеті. Молоді люди розповідали про свої країни – їх історію, освіту, культуру, звичаї та інше, відповідали на запитання керівників закладів. Така форма роботи сподобалася всім, адже такі зустрічі можна організовувати з  учасниками АТО, волонтерами, спортсменами, просто цікавими людьми.

Учасники семінару-практикуму, відвідавши краєзнавчий музей Березнуватівської СЗШ Солонянського району, долучилися до долі Сергія Нігояна, Героя України, Героя Небесної Сотні, українця за народженням, вірменина за походженням, зустрілися з вчителями, односельцями, поклали квіти до його могили. Хвилюючою була зустріч з мамою Сергія – Венерою Торгомівною. Бриніли на очках сльози, лунала в душах пісня на слова  В. Симоненка: «Все на світі можна вибирати, сину, вибрати не можна тільки Батьківщину».

Вразив всіх єдиний в Україні музей туристичної слави «Музей пам’яті А.Л. Маслакова», який працює на базі комунального позашкільного навчального  закладу «Криничанський Центр учнівської молоді».  Через спогади близьких людей, колег, друзів Маслакова А.Л., вихованців  туристського клубу «Едельвейс» учасники семінару зрозуміли, яким педагогом, патріотом, професіоналом-туристом і якою людиною був вчитель фізичної культури Світлогірської СЗШ І-ІІІ ст. Криничанського району. Досвід вшанування в навчальних закладах Дніпропетровщини пам’яті видатних людей, які жили і працювали поруч, безумовно стане в нагоді керівникам закладів.

Навчальна екскурсія до першого в Україні музею АТО «Громадянський подвиг Дніпропетровщини в подіях АТО» виявилась масштабною за обсягом і емоційною за сприйняттям.  

Практична частина семінару – це тренінг «Використання креативних підходів до національно-патріотичного виховання учнівської молоді», в ході якого керівники позашкільних навчальних закладів України  демонстрували глибокі знання за темою тренінгу, відповідальне відношення до роботи з молоддю, ознайомилися з різними способами мислення за методикою француза Едварда де Боно.

Цікавим виявився досвід співпраці ДДЮЦМС та обласного відділення Комітету з фізичного виховання та спорту МОН України щодо проведення Олімпіади зі спортивного туризму серед учнів загальноосвітніх навчальних закладів Дніпропетровщини: керівники закладів стали учасниками-глядачами фіналу Олімпіади, до програми якої включено пішохідний та велосипедний туризм, спортивне орієнтування, основи топографії,  конкурси звітів про проведені походи тощо. Особливе зацікавлення викликав мотузковий парк на території ДДЮЦМС.

У роботі семінару-практикуму активну участь брала Середня Валентина Григорівна, начальник управління дошкільної, позашкільної та загальної середньої освіти департаменту освіти і науки Дніпропетровської облдержадміністрації, яка розповіла про стан освіти в області, системну роботу ДДЮЦМС у вихованні молодого покоління. 

Обмін досвідом роботи  розширив уявлення про Дніпропетровську область і систему роботи ДДЮЦМС. У підсумку учасники Всеукраїнського семінару-практикуму дали високу оцінку організаційному та науково-методичному рівню семінару, визначили його практичну спрямованість та результативність.  

 

Відгуки учасників семінару-практикуму

«Семінар позитивний з усіх сторін. Здивувала Дніпропетровщина, підняла настрій, викликала почуття гордості за те, що є такі заклади, які туристсько-краєзнавчою роботою та пріоритетністю національно-патріотичного виховання беруть за душу. З вас треба брати приклад. Вперше в Дніпрі, переповнений тим, що побачив».

Ком’яті Василь Миколайович, директор Хустської СЮТур Закарпатської області

«Вражає висока майстерність педагогічного колективу ДДЮЦМС. Чудовий Дніпро, чудове місто».

Терпай Іван Іванович, директор Іршавської СЮТ Закарпатської області

 

«ДДЮЦМС – це ідеал, до якого я буду йти».

 

Мосієнко Павло Олегович, директор ЦТКСЕ Решетилівської селищної ради Полтавської області

 

«Ефективнішої форми з національно-патріотичного виховання дітей, ніж обмін дитячими туристськими групами, немає. Пропоную проект спільного оздоровлення дітей з різних областей в наметових таборах, які проводить наш заклад. Звертаю увагу на необхідність випуску буклетів «Учні школи – захисники України», запровадження пошукової роботи з дослідження діяльності Української повстанської армії з нагоди її 75річчя».

Дудка Анатолій Петрович, директор Глибоцького районного центру туризму Чернівецької області

 

«Досвід роботи ДДЮЦМС надзвичайно цікавий: створена система як загальна, так і за кожним напрямом діяльності; цікаво вибудовані проекти; вражає матеріально-технічна база, яка дозволяє розвивати спортивний туризм, залучати якнайбільше дітей до туристичної діяльності; музеї туристичної слави А.Л. Маслакова, Героя Небесної Сотні С. Нігояна, АТО сприяють на прикладі життя однієї людини виховувати сильні характери, продовжувати боротьбу за Україну. Дуже сподобалися інноваційний захід «Жива бібліотека», фінал олімпіади зі спортивного туризму серед учнів загальноосвітніх навчальних закладів області. Все це  залюбки будемо впроваджувати  в свою повсякденну роботу».

Тарасенко Олена Володимирівна, Борисова Лариса Леонідівна, директори Сєверодонецького та Рубіжанського міських центрів туризму Луганської області 

DSC 0031 копияDSC 0034 копияDSC 0036 копияDSC 0038 копияDSC 0039 копияDSC 0121 копияDSC 0114 копияDSC 0147 копияDSC 0152 копияDSC 0181 копияDSC 0205 копияDSC 0265 копияDSC 0268 копияDSC 0399 копияDSC 0415 копияDSC 0419 копияDSC 0424 копияDSC 0459 копияDSC 0489 копияDSC 0567 копия

Меню

Free Joomla! template by L.THEME