Міністру освіти і науки України

                                                                      п. Гриневич Л.М.

 

Шановна Ліліє Михайлівно!

 

           На сайті Львівської обласної ради подано проект рішення «Про реорганізацію комунальних закладів Львівської обласної ради «Львівський обласний центр краєзнавства, екскурсій і туризму учнівської молоді» та «Львівський обласний дитячий еколого-натуралістичний центр», реєстраційний номер 923 – ПР від 29.12.2017 року (копія додається), яким ліквідуються два обласних центри позашкільної освіти.

Ця новина категорично негативно сприймається освітянами-позашкільниками, активістами, науковцями. Відголос чуємо з Національної спілки краєзнавців, Федерацій спортивного туризму і спортивного орієнтування, патріотичних громадських організацій – наших партнерів в роботі з дітьми.

Сьогодні набирає сили новий Закон України «Про освіту», в якому своє чільне місце займає і позашкільна освіта. Ми знаємо, що це стало можливим за послідовної позиції комітету ВР України з питань освіти, який Ви, Ліліє Михайлівно, у той час очолювали і теперішньої позиції на посаді міністра освіти і науки.

Незважаючи на складності освітян, пов'язані із війною на сході нашої держави, у 2017 році державники Луганщини відновили у м. Сєвєродонецьку діяльність Луганського обласного центру дитячо-юнацького туризму і краєзнавства.

          І тут, що називається… «звідки не чекали» - Львівщина!!!

         Лише один штрих!!! Весною 2014 року наш Центр підтримав ініціативу чотирьох обласних центрів туризму і краєзнавства західного регіону про прийом на літній відпочинок дітей Донецької і Луганської областей – Львівський центр (директор - М.В. Набитович безпідставно звільнений обласними чиновниками!!!) був серед ініціаторів. Туди їхали «пригнічені вовченята», а звідти – осяяні обличчя у вишиванки одягнених дітей, бо «оті кляті бандерівці» виявилися щирими, щедрими і відкритими до добра людьми. Саме таку дипломатію і до сьогодні сповідують наші колеги зі Львова.

         Освітяни Львівщини, здебільшого позашкільних закладів, роблять усе можливе, щоб реалізувати Стратегію з національно-патріотичного виховання, зокрема і дітей зі Сходу: роботою на турбазах, екскурсіями, краєзнавчими експедиціями, різними туристсько-спортивними заходами тощо.

У 2017 р. у гуртках Львівського обласного центру краєзнавства, екскурсій і туризму навчалося близько 700-т учнів. Більше 10000 учнів задіяно у відпочинку на дитячих туристичних базах, у обласних т всеукраїнських заходах, екскурсіях, конкурсах, пошуково-дослідницьких експедиціях.

         Не зважаючи на те, що Львівський обласний центр краєзнавства, екскурсій і туризму є одним з потужних освітянських центрів України, деякі львівські можновладці–«державники», переслідуючи власні, корисні інтереси – знищують Центр дитячого туризму і краєзнавства.

Досвід об’єднань позашкільних закладів у деяких областях держави, показує різке зниження системної роботи і кількості вихованців за напрямами позашкільної освіти, патріотичного виховання.

         Львівський обласний центр краєзнавства, екскурсій і туризму має готову на 90% турбазу у самому Львові та декілька будівель, турбази і табори по області. Найочевиднішим, під виглядом оптимізації позашкільних закладів Львівщини, вбачається бажання місцевих князьків привласнити існуючу матеріальну базу даних центрів. Мабуть, і покупці уже стоять у черзі, щоб «прибрати» за безцінь перспективи тисяч українських дітей.

         Шановна, Ліліє Михайлівно, просимо Вашого авторитетного слова до місцевих владних очільників із захистом закладів позашкільної освіти Львівщини від фактичного руйнування. Віримо, що активна, державницька позиція міністра освіти буде почута місцевою владою Львівщини.

З повагою,

від колективу Українського державного центру туризму

і краєзнавства учнівської молоді МОН України

Директор                                                                                                                                                                             С. Неділько

22 січня 2018 року

          м. Київ