22 грудня 2016 року в Запоріжжі відбулась презентація другої збірки проекту пошуково-публіцистичних робіт «Сегодня была война», створеної Центром національно-патріотичного виховання та духовного розвитку молоді Запорізької державної інженерної академії спільно зі студентами академії та молоддю Запоріжжя.

Захід відбувався в два етапи:

- прес-конференція авторського колективу спільно з героями збірки – в Запорізькому Медіа Центрі за підтримки комунального закладу «Обласний центр патріотичного виховання молоді» Запорізької обласної ради;

- презентація – в читальній залі Запорізької державної інженерної академії (ЗДІА), спільно з бійцями, волонтерами та рідними і друзями загиблих героїв.

Презентована збірка присвячена простим і великим українцям – добровольцям, які, не вагаючись, першими стали на захист незалежності і територіальної цілісності України. Це збірка про бійців, медиків, волонтерів - про людей, які живуть поряд з нами, але встигли стати Героями. В історіях збірки на прикладах окремих людей описується початок добровільного і волонтерського руху в Україні і на Запоріжжі.

Значна частина матеріалу присвячена запорізькому добровільному 37-му окремому мотопіхотному батальйону.

Гостями презентації були:

- Павло Івко – заст. командира 37-ї ОМПБ, полковник;

- Катерина Матюха – волонтер, військовослужбовець ЗСУ;

- В’ячеслав Зайцев – кіборг Донецького аеропорту, 79-та аеромобільна бригада, депутат Запорізької міської ради;

- Сергій Тіунов – учасник Іловайської трагедії, голова Запорізької Самооборони у період з 2013 по 2016 рік;

- Олександр Ходос – волонтер, військовослужбовець ЗСУ;

- Євген Постолатій – волонтер, медик, військовослужбовець ЗСУ;

- Юлія Бурлака – дружина загиблого бійця батальйону «Азов» Сергія Бурлаки;

- Павло Козлов - військовослужбовець ЗСУ;

- Євген Бабанський - військовослужбовець ЗСУ;

- батьки загиблого бійця ДБ «Карпатська Січ» Данила Касьяненка.

Також презентацію відвідали друзі інженерної академії – журналіст ТРК «Запоріжжя» Ольга Вакало, віце-президент всеукраїнської федерації «Спас» Костянтин Рижов та молодь цивільного корпусу «Азов».

Автор проекту Вікторія Косенко зазначила: «Збірку «Сегодня была война» створено для молоді та разом із молоддю. Студенти ЗДІА та гості академії мали унікальну можливість особисто поспілкуватися з героями антитерористичної операції, які є прикладом служіння українському народові, своїй рідній землі для виховання дітей та молоді.

На заході було представлено творчий колектив, який працював над створенням збірки «Сегодня была война»:

- Вікторія Косенко – керівник проекту, автор історій;

- Роман Ляшенко – графічний дизайнер проекту, автор історії;

- Анастасія Бурова – технічний редактор другої збірки, автор історій;

- Катерина Матюха – організаційна допомога, автор історії;

- Юлія Бурлака – автор історії.

Також над проектом працювали студентки ЗДІА Ганна Іванюк, Тетяна Щербина, Олена Батичко.

Керівник проекту «Сегодня была война» Вікторія Косенко висловлює щиру подяку директору  КЗ «Обласний центр патріотичного виховання молоді» Марині Шконді і керівникові ГО «Запорізький Медіа Центр» Тетяні Орловій за інформаційну підтримку,а також студентському самоврядуванню ЗДІА та його голові Владиславу Наумову за фінансову допомогу у виданні першого тиражу, призначеного для вручення героям та рідним і друзя загиблих воїнів, про долі яких розповідає збірка.

Творчий колектив сподівається на подальше збільшення накладу, адже це сторінки нової історії України, записаної з перших вуст героїв нинішньої гібридної війни.

O6PuS50iRJc

im 212d70746bb3da1e980d834e56d46cc4

15723543 1379938002036815 994752812228006066 o 1