З 14 по 19 червня 2017 року відбувся ІІ (обласний) етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») – 2017.

Учасниками гри стали 31 команда джур-козацьких  з 10 міст (Дніпро, Кам’янське, Жовті Води, Кривий Ріг, Нікополь, Новомосковськ, Павлоград, Першотравенськ, Синельникове, Тернівка) та 20 районів (Апостолівський, Верхньодніпровський, Дніпровський, Криворізький, Криничанський, Магдалинівський, Межівський, Новомосковський, Нікопольський, Павлоградський,  Петриківський, Петропавлівський, Покровський, Синельниківський, Солонянський, Софіївський, Томаківський, Царичанський, Широківський, Юр’ївський) Дніпропетровської області – рої, які стали переможцями міських та районних етапів гри та  представляли загальноосвітні навчальні заклади області.

Вперше за роки проведення ІІ (обласного) етапу гри «Сокіл» («Джура») на Дніпропетровщини урочисте відкриття гри розпочалось з маршу патріотів центральним проспектом м. Дніпро до Дніпропетровської обласної державної адміністрації та Дніпропетровської обласної ради, який продемонстрував пріоритетність національно-патріотичного виховання учнівської молоді та сприяв популяризації гри «Сокіл» («Джура»).

 

Затверджена програма ІІ (обласного) етапу гри виконана в повному обсязі та на високому рівні.

Впродовж 5-ти днів гри змістовно працювала таборова старшина, до складу якої входили координатор ІІ (обласного) етапу гри, інструктор з туризму ДДЮЦМС Слєпцов П.П., вчитель фізичної культури та предмету «Захист Вітчизни» ЗОШ № 3 м. Вільногірська Білецький М.І., військовослужбовці Національної Гвардії України в Дніпропетровській області. Питання самоврядування джур, дотримання правил проведення конкурсів та змагань, внутрішнього розпорядку, нічного та денного чергування були в центрі уваги таборової старшини.

До духовного виховання і самоврядування джур на основі українських традицій та християнської моралі був залучений військовий капелан, благочинний Солонянського району, митрофорний протоієрей Української Православної Церкви Київського Патріархату, що перебував на капеланському служінні в зоні АТО Марчук Микола, який спільно з ДДЮЦМС, учасниками гри облаштовував капличку, проводив щоденні молитви та спілкування.

 

Вивчення учасниками гри кулінарних традицій українських козаків,  формування культурного смаку та визначення кращих зразків справжнього козацького куліша здійснювалось через інноваційний культурно-розважальний конкурс «Козацька каша». Юні джури самостійно визначали переможця.

image2.gif

Створено умови для спілкування, обміну товаром, власними виробами в ході проведення креативного заходу «Український ярмарок», який захопив джур своєю національною неповторністю та гучною торгівлею. Юним козакам вдалось відчути дух козацького волелюбного базару.

image3.gif

Кожен рій підготував звіт та посилку з гуманітарною допомогою, які передали військовослужбовцям Національної Гвардії України з проханням направити їх на схід нашої країни для захисників Вітчизни.

image4.gif

12 конкурсів та змагань, серед яких змагання зі стройової підготовки „Впоряд”,

image5.gif

зі спортивного туризму „Смуга перешкод”

image6.gif

силове змагання „Перетягування линви”,

alt

змагання з надання першої долікарської допомоги та виконання елементів рятувальних робіт „Рятівник”,

image7.gif

звитяжні змагання „Лава на лаву”

image8.gif

„Сучасні комплексі військово-прикладні вправи” (неповне розбирання та складання АК – 74 та військово-прикладна смуга перешкод),  „Стрільба з пневматичної зброї”,

image9.gif

творчо-мистецький конкурс „Ватра”,

image10.gif

інтелектуальний конкурс „Відун”,

image11.gif

 „Теренова гра з елементами спортивного орієнтування” та боротьбою за прапор з використанням системи лазерного вогню„Лазертаг”,

image12.gif

конкурс біваків "Таборування",

image13.gif

конкурс звітів про виконання завдань під гаслом "Добре діло" – популяризували серед молоді військово-прикладні види спорту, туризм та краєзнавство, активний спосіб дозвілля, козацько-культурну спадщину та українські військові традиції, сприяли формуванню козацько-лицарського типу сучасної молодої людини, вихованої на патріотичних та європейських засадах.

image14.gif

До складу суддівської колегії були залучені науковці, представники громадськості (обласні федерації спортивного орієнтування та спортивного туризму, ТСО в Дніпропетровській області, учасники АТО).

Підрахунок результатів конкурсів та змагань проводився відповідно до існуючої нормативно-правової бази з використанням електронних засобів обрахунку.

В таборі панувала дружня атмосфера. Джури із захопленням брали участь у танцювальних флешмобах на українські та козацькі мотиви, відзначали дні народження, приходили на допомогу один одному, були дисциплінованими та толерантними.

Перемогу в  ІІ (обласному) етапі гри «Сокіл» («Джура») здобув рій «Фенікс» загальноосвітньої школи  І-ІІІ ст. № 9 м. Павлограда

image15.gif

ІІ місце – рій «Нащадки козацької слави» навчально-виховного комплексу «Перспектива» № 6 м. Жовті Води

image16.gif

ІІІ місце – рій «Хортиця» Софіївської опорної ЗОШ І-ІІІ ступенів Софіївського району

image17.gif

Всі рої  - учасники ІІ (обласного) етапу гри «Сокіл» («Джура») отримали почесні грамоти Дніпропетровського дитячо-юнацького центру міжнародного співробітництва, цінні подарунки.

Призери – грамоти департаменту освіти і науки Дніпропетровської облдержадміністрації, медалі та кубки, а також путівки на участь в екскурсійній подорожі «Козацькими шляхами Дніпропетровщини» від ДДЮЦМС.

Переможець  нагороджений грамотою департаменту освіти і науки Дніпропетровської облдержадміністрації, медалями, кубком ДДЮЦМС, а також виборов почесне право представляти нашу Дніпропетровщину на ІІІ (Всеукраїнському) етапі дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»), що відбудеться в м. Харків у серпні 2017 року.

image18.gif

Участь у ІІ (обласному) етапі гри «Сокіл» («Джура») не брали команди (рої) міст Вільногірськ, Марганець, Покров та Васильківського і П'ятихатського районів.

Бажаємо всім джурам миру, злагоди, добробуту, успішного та заможного майбутнього!

В єдності і братстві українців-сила!

Хай живе і квітне наша Україна!

Слава Україні!