У мальовничому селі Самчики Старокостянтинівського району завершився обласний етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри "Сокіл" ("Джура"). Організатори гри – Хмельницький обласний центр туризму і краєзнавства учнівської молоді під керівництвом Департаменту освіти і науки Хмельницької облдержадміністрації та активній підтримці управління молоді та спорту Хмельницької облдержадміністрації – подбали про високий рівень підготовки заходу.

Учасники "Джури" – 27 роїв (235 дітей) з 12 районів, 9 ОТГ та 6 міст області – таборувались з 12 по 16 червня поблизу історико-культурного заповідника "Самчики". На урочистому відкритті гри перед юними джурами виступили: заступник голови Хмельницької обласної ради Валерій Лєсков, голова Всеукраїнського штабу гри "Джура", спеціаліст відділу патріотичного виховання,позашкільної освіти,виховної роботи та захисту прав дітей Міністерства освіти і науки України Анатолій Грива, директор Департаменту освіти і науки Хмельницької облдержадміністрації Олег Фасоля, начальник управління молоді та спорту Хмельницької обласної державної адміністрації Володимир Клімов, начальник відділу ювенальної превенції УПД Головного управління поліції в Хмельницькій області Сергій Цимбалюк. Подарунком усім стали пісні у виконанні юного волонтера зі Старокостянтинова, представника громадської організації Мистецька сотня «Гайдамаки», учасника талант-шоу «Україна має талант!» Артема Харченка. На відкритті були також присутні ректор Хмельницького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Віктор Берека, директор історико-культурного заповідника "Самчики" Богдан Пажимський, представники численних громадських організацій.

З показовими виступами перед юними джурами виступили учасники дитячої студії при Державному академічному ансамблі пісні і танцю "Козаки Поділля", а також працівники кінологічного центру та спецпідрозділу роти поліції особливого призначення Головного управління національної поліції в Хмельницькій області.

Програма гри, різноманітна і насичена, складалася з видів змагань та конкурсів військово-спортивного, туристсько-краєзнавчого та культурно-просвітницького спрямування: "Впоряд" (стройова підготовка), "Стрільба" (з пневматичної гвинтівки), "Неповне розбирання та збирання автомату АК-74", "Смуга перешкод" – подолання перешкод на пересіченій місцевості, "Теренова гра" – тактична гра на місцевості із елементами топографії та орієнтування, "Рятівник" – змагання з надання першої долікарської допомоги, "Квест: Випробування джури" – комплексна командна інтелектуально-екстремальна гра, призначена для активізації знань, умінь та набуття комунікативних звичок в екстремальних умовах. А ще конкурси – "Відун" (на знання історії України, доби козаччини, українських військових формувань різних епох, сучасних збройних сил України), "Бівак" з оцінюванням таборування, "Ватра" (творчо-мистецьке представлення рою), конкурс презентацій звітів про виконання завдання відповідно ідейних принципів лицарства "Служити Богові, Батьківщині, ближнім" під гаслом "Добре діло".

У перервах між змаганнями та конкурсами проводились тематичні виховні та пізнавальні бесіди, майстер-класи і збірки та вишкіл роїв. Майстер-класи проводились за темами: "Матеріальна частина автомата Калашнікова та пістолета Макарова", "Тактична медицина", "Прийоми самооборони", "Топографія", "Дії тактичних груп".

Координатор з розвитку в Хмельницькій області Національної скаутської організації України "Пласт" Віктор Годний провів з учасниками гри. комплексне заняття з практичного патріотизму, а також ігри за пластовою методикою.

На другий день гри на Козацькому колі вперше було організоване дитяче самоврядування в таборі – обрані похідний отаман – Ребрик Дмитро (рій "Полонська сотня") і писар – Кондратюк Микита (рій "Нетішинські джури"). На кожну добу обиралися чергові рої і хорунжі.

Цікаво пройшла "Теренова гра", яка традиційно є одним з найулюбленіших видів змагань. Після гри один із учасників поділився враженнями: "Теренова гра наближена до реальних подій, дозволила відчути напруженість, відповідальність, згуртованість та командну роботу".

Цікаво пройшов вид гри "Квест: Випробування джури", який складався із 8 заданих пунктів – об’єктів, що розташовані на території музею-маєтку Самчики. Перед квестом для учасників були проведенні докладні екскурсії, на основі яких і були складені завдання "Квесту". Всі об’єкти були зашифровані у віршах.

Швидко промайнули 5 днів джурівського таборування. Програма гри була виконана повністю. На урочистому закритті переможцям, призерам та активним учасникам козацької гри вручалися Кубки, дипломи та грамоти. Від директора заповідника Богдана Пажимського кожному рою був подарований пам’ятний календар про історико-культурний заповідник "Самчики". Завершилася гра видовищним флешмобом – учасники вишикувалися, склавши слово "ДЖУРА".

Як написав у своїй анкеті джуровець з рою "Січовики" (м. Хмельницький): "На мою думку, ця гра має велике значення для молоді. По-перше, це загартовує характер та пробуджує дух патріотизму. По-друге, для молоді в Україні дуже важливо бути готовими до різних умов життя. Також "Джура" привертає увагу до історії України, звичаїв та традицій. Ця гра є підготовкою молоді до життєвих ситуацій та забезпечує важливим досвідом, відкриває нові здібності, об’єднує та навчає роботі в команді".

За матеріалами ХОЦТКУМ

19143896191440011922266819390603DSC 0046Збірка розбірка АККонкурс ВпорядКонкурс ВідунКонкурс СтрільбаМайстер клас Тактична медицинаМайстер клас з ПластомНагородженняПеретягування линвиСмуга перешкод Гусячий крокСмуга перешкод Трансп.потерпілогоТаборуванняТеренова граФлешмоб19143204