З 8 по 12 червня 2017 року на базі комунального закладу «Запорізький обласний ліцей-інтернат з посиленою військово-фізичною підготовкою «Захисник» Запорізької обласної ради відбувся  ІІ обласний етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»).

В обласному етапі Гри брав участь тридцять один рій у двох вікових групах (середня вікова група – «джури козацькі» та старша вікова група – «молоді козаки»).

        Загальне керівництво підготовкою та проведенням обласного етапу Гри здійснили Департамент освіти і науки облдержадміністрації та комунальний заклад «Запорізький обласний центр туризму і краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді»  Запорізької обласної ради (далі – КЗ «Центр туризму» ЗОР).

Команди-учасники змагалися у таких основних видах як: «Впоряд», «Смуга перешкод», «Рятівник», «Перетягування линви», «Відун», «Бівак», «Візитка рою», «Добре діло», «Конкурс козацької пісні», «Стрільба», «Теренова гра» та «Лава на лаву».

Переможцями Гри в загальному заліку стали:

Серед джур козацьких (11-14 років):

І місце рій «Приазовська Січ» Приазовського району

ІІ місце рій «Чумаки» Шевченіківського району

ІІІ місце рій «Дружній рій» Берестівської сільської ради Бердянскього району

Серед молодих козаків (15-17 років):

І місце рій «Яструб» Вільнянського району

ІІ місце рій «Нащадки козаків» Приморського району

ІІІ місце рій «Запорозька Січ» Веселівського району

Переможці гри були нагороджені кубками, медалями та цінними подарунками.

Порівняно з 2016 роком у 2017 році в програму проведення ІI обласного етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») було включено нові конкурси («Перетягування линви», «Лава на лаву», «Теренова гра»), що значною мірою урізноманітнило програму гри.

У 2017 році, на відміну від 2016 року, терміни проведення Гри «Сокіл» («Джура») було збільшено з 3-х до 5-ти днів, що дало змогу включити у програму гри виховні заходи вечірньої ватри. В програму вечірніх ватр увійшли: урочисте запалювання ватри з лекцією про особливості козацьких клейнод та ролі довбиша у часи військових дій, виховні зустрічі з ветеранами АТО, вечір української пісні. Це дало змогу учасникам гри «Сокіл» («Джура») повністю зануритися в атмосферу козацької доби, пропустити крізь себе патріотичний дух гри. IMG 0669 копияIMG 0839 копияIMG 0945 копияIMG 0957 копияIMG 1013 копияIMG 1177 копияIMG 1206 копия